O sfert-finalista de Liga Campionilor, calcata in picioare in campionat! In minutul 24 era 0-0! Nu o sa-ti vina sa crezi cat era 7 minute mai tarziu:

Malaga Valencia Campionate externe
Data publicarii: Duminica 21 Aprilie 2013, 16:00
Data actualizarii: Duminica 21 Aprilie 2013, 18:39

Basel – Chelsea, joi, ora 22:00, in direct la Sport.ro si voyo.ro!

Valencia 5-1 Malaga

Unul dintre cele mai atractive meciuri din acest weekend dintre Valencia - Malaga a avut un scenariu demn de filmele SF! Cele doua echipe se aflau pe locurile 5 si 6 in prima liga din Spania, ambele visand la locul 4 care duce in play-off-ul Ligii Campionilor.

Malaga, echipa eliminata dramatic de Borussia Dortmund din Liga Campionilor, a cazut total si in La Liga! Ultimul meci arata clar cat de slab este moralul echipei antrenate de Pellegrini.

Dupa un inceput echilibrat de partida, Dani Parejo a dechis scorul in minutul 25. Apoi a inceput nebunia! Soldado a reusit o dubla in minutele 28 si 30 iar Canales a inscris in minutul 31 pentru 4-0!

Julio Baptista a marcat in minutul 45 golul de onoare pentru Malaga, echipa care spera intr-o minune in a doua repriza. Sperantele li s-au risipit dupa o noua reusita a Valenciei - Banega a inscris pentru 5-1 in minutul 56