LIVEBLOG 3 plus 1 | Suarez egaleaza in min 97 cu Chelsea, City a fost primit 3 goluri in mai putin de 7 minute! Juventus se apropie de un nou titlu dupa ce a batut-o pe Milan!

Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 21 Aprilie 2013, 23:36
Data actualizarii: Duminica 21 Aprilie 2013, 23:38

URMARESTE FAZA CU FAZA CELE MAI TARI MECIURI DIN EUROPA PE WWW.SPORT.RO SI M.SPORT.RO

JUVENTUS
Buffon, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Lichtsteiner, Vidal, Pirlo, Pogba, Asamoah, Marchisio, Vucinic

AC MILAN
Abbiati; Abate, Zapata, Mexes, Constant; Montolivo, Ambrosini, Boateng; Robinho, Pazzini, El Shaarawy.

Min 57. GOL JUVENTUS! Arthuro Vidal inscrie din penalty!

Liverpool:

Reina, Johnson, Enrique, Agger, Carragher, Lucas, Gerrard, Henderson, Downing, Coutinho, Suarez
Rezerve
: Brad Jones, Assaidi, Sturridge, Coates, Shelvey, Coady, Skrtel

Chelsea
Cech - Azpilicueta, David Luiz, Ivanovic, Bertrand - Obi Mikel, Ramires - Mata, Oscar, Hazard - Fernando Torres
Rezerve: Turnbull, Lampard, Moses, Ferreira, Terry, Ba, Benayoun

Min 90+7. GOL LIVERPOOL! Centrare perfecta a lui Sturridge in 6m de unde Suarez trimite imparabil cu capul!

Min 56. GOL CHELSEA! Suarez loveste inexplicabil mingea cu mana in careul lui Liverpool chiar din fata lui Fernando Torres. Arbitrul acorda penalty iar Hazard il executa fara probleme pe Reina

Min 51. GOL LIVERPOOL! Faza superba a celor de la Liverpool, centrarea in fata portii este reluata perfect de Sturridge!

Min 26. GOL CHELSEA! Oscar deschide scorul cu o lovitura de cap la o faza fixa

"Voi juca aici si sezonul viitor, da. Nu numai ca joc pentru Liverpool, dar sunt in una dintre cele mai bune ligi din lume.

Sunt fericit la Liverpool si vreau sa raman aici pe perioada contractului desi in fotbal nu stii ce iti rezerva viitorul" a declarat Suarez pentru Sunday Times. Atacantul dorit de Bayern Munchen sau Juventus Torino a vrut apoi sa clarifice ultima parte a declaratiei: "Un club poate sa decida ca nu te mai vrea chiar daca tu iti doresti sa ramai. In fotbal, lucrurile nu au mereu loc asa cum planuiesti"

Tottenham:
Lloris, Walker, Dawson, Vertonghen, Assou-Ekotto, Sigurdsson, Dembele, Parker, Bale, Dempsey, Adebayor. Rezerve: Friedel, Huddlestone, Naughton, Defoe, Holtby, Livermore, Caulker.

Man City:

Hart, Zabaleta, Kompany, Nastasic, Clichy, Yaya Toure, Barry, Milner, Tevez, Nasri, Dzeko.
Rezerve: Pantilimon, Lescott, Sinclair, Kolarov, Javi Garcia, Aguero, Kolo Toure.

FINAL DE MECI!
Tottenham viseaza in continuare la un loc de Liga Campionilor in timp ce sansele lui City la titlu au fost spulberate! Man United mai are nevoie de 2 puncte pentru a castiga matematic titlu! "Diavolii" pot castiga al 20-lea titlu din istorie luni seara pe Old Trafford in fata lui Aston Villa!

Min 82. GOL TOTTENHAM!
Bale isi trece si el numele pe lista marcatorilor!

Min 79. GOL TOTTENHAM! Nebunie pe White Hart Lane! Defoe marcheaza din nou, Spurs conduce campioana! Sut superb in diagonala, fara sanse pentru Hart

Min 75. GOL TOTTENHAM! Dempsey egaleaza

Min 5. GOL MAN CITY! Presat de 2 fundasi, Tevez da o pasa geniala pentru Milner, acesta centreaza la 11m de unde Nasri trimite din prima, Friedel e invins!

Valencia 5-1 Malaga

Unul dintre cele mai atractive meciuri din acest weekend dintre Valencia - Malaga a avut un scenariu demn de filmele SF! Cele doua echipe se aflau pe locurile 5 si 6 in prima liga din Spania, ambele visand la locul 4 care duce in play-off-ul Ligii Campionilor.

Malaga, echipa eliminata dramatic de Borussia Dortmund din Liga Campionilor, a cazut total si in La Liga! Ultimul meci arata clar cat de slab este moralul echipei antrenate de Pellegrini.

Dupa un inceput echilibrat de partida, Dani Parejo a dechis scorul in minutul 25. Apoi a inceput nebunia! Soldado a reusit o dubla in minutele 28 si 30 iar Canales a inscris in minutul 31 pentru 4-0!

Julio Baptista a marcat in minutul 45 golul de onoare pentru Malaga, echipa care spera intr-o minune in a doua repriza. Sperantele li s-au risipit dupa o noua reusita a Valenciei - Banega a inscris pentru 5-1 in minutul 56

Tottenham - Manchester City, duminica 15:30

Manchester City se afla intr-o pozitie care le confera liniste in clasament, cu toate ca pierderea titlului este inevitabila. City are 7 puncte avans fata de locul 3, insa exista numai sanse matematice sa-i mai prinda pe cei de la United. Roberto Mancini va lupta pentru asta pana in ultima etapa si va arunca in teren cea mai competitiva echipa.

City vine dupa victoria cu 1-0 in fata celor de la Wigan. Tevez a inscris golul care l-a facut pe Mancini sa-l laude. "A jucat foarte bine. A muncit mult si a reusit sa inscrie un gol si pot sa spun ca sunt foarte fericit pentru el", a spus antrenorul lui City.

Liverpool - Chelsea,  duminica 18:00
Chelsea nu are voie sa piarda niciun punct pentru a spera sa termine pe locul 3 in acest sezon. Pentru acest loc se mai lupta Arsenal, Tottenham, dar si Everton.

Primul 11 probabil
Liverpool (4-3-3): Reina; Johnson, Carragher, Agger, Jose Enrique; Gerrard, Lucas, Henderson; Sturridge, Suárez, Coutinho.
Out: Allen, Borini (amandoi accidentati la umar), Flanagan, Kelly (amandoi accidentati la genunchi), Sterling .

Chelsea (4-2-3-1): Cech; Azpilicueta, Ivanovic, Luiz, Bertrand; Mikel, Ramires; Hazard, Mata, Oscar; Ba.
Out: Romeu (genunchi). Tests: Cahill (genunchi), Cole.

In 69 de vizite pe Anfield, in campionat, Chelsea a reusit sa castige doar 9 meciuri si a pierdut 46. Ultima oara cand Chelsea a venit pe Anfield a iesit rau. Liverpool a batut atunci cu 4-1.

Juventus - AC Milan, duminica 21:45
Fani din toata lumea vor urmari duminica probabil cel mai frumos meci din Italia. Juventus sunt gata sa-i primeasca pe cei de la AC Milan, la Torino. Conte este linistit. Mai sunt 6 etape de jucat iar Juve se indreapta cu pasi siguri spre titlu, in acest sezon.
Juve a batut cu 2-0 pe Lazio in ultimul meci si au 11 puncte avans in fata lui Napoli.

Milan viseaza la locul 2 in acest sezon, care i-ar duce direct in grupele Ligii. Mai au nevoie insa de 4 puncte pentru a trece in fata lui Napoli.

Seful lui Milan, Adriano Galliani, crede ca echipa sa este la fel de puternica precum Juventus. "Juventus a devenit puternica de doi ani de zile. Sezonul trecut i-am impins pana la final. Nu cred ca suntem inferiori echipei lui Conte. Daca ambele echipe ar avea aceeasi formula si in sezonul viitor, nu ar fi 15 puncte diferenta dupa 8 meciuri. Am platit pretul jucatorilor care au plecat in aceasta vara"