Andone da o dubla pentru Deportivo si ajunge la 5 goluri in 14 etape. Echipa iese din zona retrogradarii: Deportivo 5-1 Sociedad

Premier League Bundesliga la liga Ligue 1 Serie A Campionate externe
Live Blog
Campionate de 5 stele
Data publicarii: Luni 05 Decembrie 2016, 23:21
Data actualizarii: Luni 05 Decembrie 2016, 23:33

Urmarim si comentam impreuna tot ce se intampla in meciurile din cele mai tari campionate ale Europei

22:36 05 Dec

Deportivo 5-1 Sociedad

Min 80: Andone e schimbat in uralele publicului in minutul 80.

Min 77: GOL 5-1! Andone reuseste dubla dupa un sut cu dreptul din careu, pe coltul scurt, sub bara.

Min 64: GOL 4-1! Babel rateaza penalty insa inscrie din respingere

Min 57: GOL 3-1! Yuri reduce din diferente

Min 42: GOL 3-0! Florin Andone reia cu dreptul din 6 metri, portarul nu are nicio sansa

Min 29: GOL 2-0! Martinez isi baga mingea in propria poarta

Min 13: GOL 1-0! Sidnei deschide scorul

18:06 04 Dec

Everton 1-1 Man United

Min 88: GOL! Baines transforma lovitura de pedeapsa
Min 87: Incredibil! Fellaini face penalty la doar 2 minute dupa ce a intrat pe teren.
Min 44: GOL!
Ibrahimovic inscrie cu un lob peste portar. Mingea loveste transversala, apoi bara laterala si intra, datorita efectului, in poarta!

18:04 04 Dec
Radu Stefan, integralist in LAZIO 0-2 AS ROMA

15:44 04 Dec

ACUM LIVE Kortrijk 1-3 Anderlecht. Stanciu e titular, Chipciu rezerva

Min 83: GOOOL Obradovic inscrie si Anderlecht mai are 10 minute cu tot cu prelungiri

Min 74: GOOOL Saadi reduce din diferente pentru gazde

CLICK AICI
pentru a vedea golul lui Stanciu

Min 59 - ... Stanciu are o intrare dura si primeste al goilea galben

Min 56 - GOOOL Teodorczyk face 2-0

Min 29- GOOOL Stanciu | Romanul inscrie pentru 1-0 cu un sut de la marginea careului

City 1-3 Chelsea

Min 89 - GOOL Chelsea | Hazard scapa pe contraatac, isi depaseste in viteza un adversar si il executa pe bravo cu un sut pe jos

Min 70 - GOOL Chelsea |
Willian o aduce pe Chelsea in avantaj

Min 59 - GOOL Chelsea |
Diego Costa egaleaza dupa o faza excelenta prin simplitatea ei. Atacantul a fost lansat in adancime, cu o pasa lunga, si s-a descurcat excelent, dupa ce a pacalit un fundas advers din preluare

Min 45 - GOOL City
| Cahill isi trimite mingea in propria poarta

Echipele de start

09:54 03 Dec
Napoli 3-0 Inter. Chiriches, doar rezerva

Napoli, echipa romanului Chiriches, a facut instructie cu Inter Milano in primul meci al etapei din Italia. Napoletanii s-au impus cu 3-0, pe teren propriu, dupa un meci in care au punctat inca din debut.

Zielinski a deschis scorul in minutul 2, iar Hamsik l-a majorat in minutul 5.

Inceputa de la 2-0, partida a curs intr-un singur sens.

Tabela a fost inchisa de Insigne, care a marcat si el in minutul 51.

In urma acestui rezultat, Napoli le-a egalat pe Lazio si Atalanta in clasament. Inter a ramas pe locul 8, cu 21 de puncte, iar Fiorentina, Genoa, Sampdoria si Cagliari au sansa sa o depaseasca.

Echipele folosite

09:49 03 Dec
Weekend cu super meciuri in Europa! Toti ochii planetei sunt pe Barcelona - Real Madrid, o partida care va fi urmarita de peste 600 de milioane de oameni la nivel mondial.

Dar mai sunt si alte meciuri tari! In Anglia e derby pentru primul loc, intre Manchester City si Chelsea, iar stadio Olimpico e pregatit sa gazduiasca derby-ul Romei, una dintre cele mai mari rivalitati din fotbal.

SPANIA // El Clasico se joaca sambata, de la 17:15

ANGLIA // City - Chelsea e sambata la 14:30

ITALIA // Lazio - Roma, duminica la 16:00

GERMANIA // Isi mentine Leipzig pozitia de lider?

Capturi foto: livescore.com
300x250
ULTIMELE STIRI
300x250
Analiștii militari, despre răspunsul Israelului la atacul cu drone de sâmbătă: „Limitat și strict simbolic”