Mafia pariurilor? Blat? Vezi un autogol incredibil!

Data publicarii: Duminica 22 Noiembrie 2009, 11:10
Data actualizarii: Duminica 22 Noiembrie 2009, 14:08

Standard Liege si Boloni traiesc din amintiri - aseara campionii Belgiei au pierdut a doua partida a sezonului, 1-2 pe terenul lui Gent.

Infrangerea lui Standard i-a folosit liderului  Anderlecht care a batut cu 3-1 echipa cu cel mai caraghios portar din Belgia, Roeselare.

Totul parea sa mearga de minune pentru Standard si Boloni - partida de la Gent a debutat cu golul tanarului ivorian Zoro Cyriac. Avantajul campionilor Belgiei  n-a rezistat decat pana aproape de pauza cand Lepoint a  reusit egalarea. Situatia s-a rasturnat total in repriza a doua - gazdele au obtinut un penalty pe care l-a transformat Custovic. S-a terminat Gent - Standard 2-1 rezultat care ii mentine pe campioni pe locul 4 urmati la un punct distanta chiar de invingatorii lor de aseara.

Anderlecht, si-a marit avantajul  cu care conduce clasamentul la zi in Belgia. Invingatoarea Timisoarei in Europa League,a invins-o cu 3-1 pe Roselare in timp ce urmaritoarea Bruges a facut luat bataie acasa 1-2 cu Beerschot. Anderlecht si-a asigurat victoria inca din prima repriza - golurile lui Juhasz si Lukaku respectiv autogolul lui Sierens au urcat scorul la 3-0 inaintea pauzei. Reusita lui Vidarsson n-a shimbat nimic pana la final. Dupa 3-1 cu Roeselare, Anderlecht e lider cu 5 puncte avans fata de Bruges.