VIDEO / INCA un scor nebun in Europa! Celtic a macelarit-o cu 9-0 pe Aberdeen in Scotia!

Campionate externe
Data publicarii: Sambata 06 Noiembrie 2010, 20:30
Data actualizarii: Sambata 06 Noiembrie 2010, 20:30

Inca un meci terminat cu scor incredibil in Europa, dupa PSV - Feyenoord 10-0 din Olanda.

Celtic a macelarit-o pe Aberdeen, aflata pe locul 8 in campionat. Celtic e pe doi in campionat, in spatele lui Rangers.

Misiunea celor de la Celtic a devenit usoara in minutul 25, cand Hartley a fost eliminat la scorul de 0-0. Stokes a deschis scorul din penalty, apoi Hooper a reusit o dubla. Rogne a fost eliminat de la Celtic in minutul 40, dar asta nu a schimbat cu nimic soarta partidei. Stokes a marcat din nou din penatly, pentru ca Magennis sa-si dea autogol in minutul 61. Hooper a reusit tripla, pentru ca Ledley Stokes si McCourt din penalty sa inchida tabela!