Hagi a fost IGNORAT de unul din simbolurile Galatei! Vezi ce a patit antrenorul inaintea meciului Eskisehir!

Gheorghe Hagi Eskisehirspor Galatasaray Campionate externe
Data publicarii: Duminica 06 Februarie 2011, 21:59
Data actualizarii: Duminica 06 Februarie 2011, 22:07

Dat afara in 2005 de Hagi de la Galatasaray, Umit Karan nu a uitat conflictul pe care l-a avut cu tehnicianul roman si a refuzat sa-l salute la meciul de azi cu Eskisehir.

Karan, acum capitan al lui Eskisehirspor, a venit inainte de meci la banca lui Galatasaray, l-a salutat pe secundul Tugay Keimoglu, insa nu i-a intins mana si lui Hagi. Razbunarea sa a continuat si pe teren. In minutul 77, Karan i-a dat emotii lui Hagi si a inscris pentru 3-2, inainte ca Milan Baros sa stabileasca scorul final cu 10 minute inainte de final.

Umit Karan, 34 de ani, a jucat la Galatasaray timp de 8 sezoane, intre 2001 si 2009, cu exceptia celor 6 luni din 2004-2005 in care a fost trimis de Hagi la Ankaraspor.

La conferinta de presa de dupa meci, antrenorul roman a laudat evolutia oamenilor sai: "Eram putin trist din cauza unor situatii putin neplacute din jurul echipei. In general nu imi plac cadourile, dar le multumesc tuturor jucatorilor mei pentru prestatia de azi si pentru ambitie.

Mi-au facut un cadou foarte frumos de ziua mea. Din pacate unii nu si-au amintit de ziua mea, dar victoria e frumoasa si de aceea sunt foarte fericit. Le multumesc tuturor fotbalistilor mei. Nici eu nu am crezut ca vor juca astfel", a spus Hagi.

"Unii intreaba unde sunt jucatorii de cinci stele, dar in echipa sunt astfel de fotbalisti. Fiecare antrenor are o filozofie si are nevoie de timp pentru a o aplica.

Eu sunt fericit pentru ca intr-adevar am primit un cadou frumos. In prima repriza am jucat foarte bine, nu credeam ca vom evolua atat de minunat. Le multumesc din nou tuturor. Secretul este jocul colectiv", a completat Hagi.