Napoli 5-0 Lazio: Radu Stefan, zdrobit pe San Paolo, Chiriches a fost doar rezerva! Barca a ucis-o pe Levante in 10 minute, 4-1: dubla Messi! Totti, golul 300 la Roma

23:41 20 Sep

5-0 scor final pe San Paolo, intre Napoli si Lazio (Higuain '14, '59, Allan '35, Insigne '48, Gabbiadini '79).

10 goluri marcate de Napoli in ultimele doua meciuri, dupa ce echipa lui Maurizio Sarri a castigat joi seara in Europa League cu acelasi scor, 5-0, contra belgienilor de la Brugge.

Aceasta este prima victorie obtinuta de Napoli in patru etape de Serie A.

23:27 20 Sep

Gabbiadini face 5-0 in Napoli - Lazio ('79). Festival oferit napoletani pe San Paolo, un stadion cu multe, multe sectoare goale in aceasta seara.

23:22 20 Sep

Scor final: Barcelona 4-1 Levante (Bartra '51, Neymar '56, Messi '61, '90 / Casadesus '66).

23:19 20 Sep

Leo Messi se distreaza cu defensiva adversa si inscrie pentru 4-1 ('89). Barca revine pe prima pozitie, la doua puncte peste Real Madrid.

23:09 20 Sep

Higuain face dubla, Napoli o zdrobeste pe Lazio pe San Paolo. Este 4-0 din minutul 61.

23:03 20 Sep

Messi a ratat un penalty in minutul 75. Levante a redus din diferenta prin Victor Casadesus ('66).

22:57 20 Sep

Napoli face 3-0 in meciul cu Lazio ('47) - Higuain scapa spre poarta lui Marchetti, care respinge sutul in lateral, Insigne urmareste si inscrie din unghi.

22:49 20 Sep

Barca a ucis-o pe Levante in 10 minute - este 3-0 dupa golul marcat de Leo Messi din penalty ('61).

22:45 20 Sep

2-0 pentru Barcelona in meciul cu Levante, dupa golul lui Neymar ('55) - brazilianul a urmarit mingea respinsa gresit de portar si a strecurat-o apoi printre doi adversari.

22:40 20 Sep

Barcelona deschide scorul in minutul 51 prin Bartra, care merge imediat la margine, ia un tricou cu numele lui Rafinha si il ridica spre tribune.

Rafinha a suferit o accidentare grava in meciul cu Roma din UEFA Champions League.

22:26 20 Sep

2-0 pentru Napoli in fata lui Lazio dupa golul brazilianului Allan ('35). Napoli, care vine dupa o victorie 5-0 in Europa League, face un meci fantastic si in aceasta seara.

Ar fi prima victorie pentru Napoli in patru etape de campionat.

"Un assist luminoso di Insigne"

22:18 20 Sep

0-0 la pauza intre Barcelona si Levante.

22:10 20 Sep

1-0 pentru Napoli din minutul 14 - Higuin a deschis scorul cu o executie de mare atacant, preluare si apoi sut din intoarcere, din marginea careului, portarul Marchetti a ramas fara reactie.

Higuain este un adevarat cosmar pentru echipa lui Radu Stefan - este al 9-lea gol marcat in cinci meciuri contra lui Lazio.

21:35 20 Sep

A inceput Barcelona - Levante. O victorie o readuce pe Barca pe primul loc.

21:31 20 Sep

Radu Stefan e titular la Lazio, Chiriches doar rezerva la Napoli. Meciul incepe la 21:45.

20:30 20 Sep

Borussia Dortmund a zdrobit-o pe Leverkusen in cel mai tare meci al etapei din Germania, scor 3-0 (Jonas Hofmann '19, Kagawa '58, Aubameyang '74).

19:57 20 Sep

Rezultate finale: Southampton 2-3 Manchester United, Liverpool 1-1 Norwich.

19:44 20 Sep

MIn 85 - Graziano Pelle inscrie pentru 2-3 si finalul va fi incendiar la Southampton - Manchester United.

19:27 20 Sep

Min 67 - Mata inscrie dupa o faza facuta de Memphis Depay si Manchester United o conduce pe Southampton cu 3-1.

19:22 20 Sep

Min 61 - Norwich egaleaza pe Anfield (1-1) prin golul lui Russell Martin. Foarte inteligent a jucat fundasul lui Norwich - stop pe piept, apoi un lob peste Mignolet, dupa o minge respinsa in fata de goalkeeperul lui Liverpool.

19:17 20 Sep

Interventie fenomenala a lui De Gea la reluarea lui Jose Fonte, cu capul, din 6 metri. ('59)

19:11 20 Sep

GOOOOL Liverpool '48 - Danny Ings deschide scorul in meciul cu Norwich cu un sut din marginea careului, dupa o pasa geniala de 40 de metri a lui Alberto Moreno.

19:10 20 Sep

GOOOOL United - Martial reuseste dubla in minutul 50 si Manchester United reuseste sa intoarca scorul (2-1), dupa ce a fost condusa de Southampton.

Ultimele trei goluri de campionat ale lui United au fost marcate de Anthony Martial.

18:38 20 Sep

GOOOOL United, Martial loveste din nou! Este 1-1 intre Southampton si Manchester United din minutul 34. Al doilea meci, al doilea gol pentru Anthony Martial, francezul de 19 ani cumparat de United pe 70 de milioane de euro.

Jucatorii lui Southampton au protestat pe buna dreptate - Mata, cel care i-a pasat decisiv lui Martial, era in pozitie de ofsaid in momentul in care a primit mingea in careu.

18:16 20 Sep

Graziano Pelle inscrie in poarta lui De Gea in minutul 13, Southampton o conduce pe Manchester United cu 1-0.

Pelle a fost aproape de 2-0 cinci minute mai tarziu, dar mingea a lovit bara.

17:58 20 Sep

Juventus a reusit prima victorie in campionat in acest sezon, 2-0 in deplasare cu Genoa (Lamanna a.g '37, Pogba pen '60).

17:42 20 Sep

Echipele de start la Southampton - Manchester United / Martial joaca primul meci ca titular in Premier League

Echipele de start la Liverpool - Norwich  / primul meci pentru Daniel Sturridge in acest sezon

17:27 20 Sep

Totti a marcat golul cu numarul 300 pentru AS Roma!

Capitanul Romei a inscris in 22 de sezoane consecutive pentru echipa la care joaca din 1992.

Totti a marcat golul de 1-1 in meciul pe care AS Roma il joaca la aceasta ora cu Sassuolo.

Roma 1-2 Sassuolo

Meciul romanilor Chiriches si Radu Stefan se joaca in aceasta seara: Napoli - Lazio incepe la 21:45.

13:30 20 Sep

13:29 20 Sep

21:49 19 Sep

Asa arata clasamentul din Premier League in acest moment:

21:47 19 Sep
21:45 19 Sep
Dupa 5 victorii consecutive in Premier League, City pierde acasa cu West Ham. Oamenii lui Bilic au urcat pe 2 in clasament, cu 12 puncte, 3 sub City!
20:20 19 Sep
20:07 19 Sep
19:40 19 Sep
19:23 19 Sep

Lovitura clara aplicata de Costa lui Koscielny a ramas nepedepsita, iar Arsene Wenger a luat foc, dupa meciul dintre Chelsea si Arsenal (2-0): "Face la fel de fiecare data si scapa fara niciun fel de problema. Nu e normal sa se intample asa. Ar putea fi suspendat dupa analiza probei video!"

19:13 19 Sep

Granada a avut un gol perfect valabil anulat, in minutul 20! El Arabi a inscris dupa o centrare de pe partea dreapta de la Isaac Success, dar asistentul a ridicat fanionul gresit si l-a semnalizat in offside!

FAZELE MECIULUI:

0-0, min 45+1: III Gabriel este eliminat de la Arsenal dupa ce si-ar fi lovit cu calcaiul un adversar in timp ce nu juca mingea. Arbitrul a vazut momentul si a decis sa-l elimine. Cele doua echipe au fost aproape sa sara la bataie de nervi.
1-0, min 52: GOL CHELSEA! Zouma deschide scorul cu o lovitura de cap din 5 metri, scapat din marcaj de defensiva lui Arsenal.
1-0, min 76: III Cazorla vede al doilea galben si este eliminat de pe teren. Arsenal este facuta KO cu aceasta lovitura, fiind obligata sa joace in 9 oameni in acest final de meci.
2-0, min 90: Hazard trage la poarta, mingea e usor deviata si il bate pe Cech!