Dorin Goian l-a invins pe Lazar in campionatul Greciei! Fostul fundas al Stelei a marcat golul revenirii in Asteras 2-1 PAOK

Campionate externe
Data publicarii: Duminica 16 Februarie 2014, 16:50
Data actualizarii: Luni 17 Februarie 2014, 01:03

►24 de ani in Zodia Nasului! Mircea Sandu, luni ora 19:00, LIVE in studio, la Special Like Romania!

Dorin Goian a inscris primul gol pentru Astera Tripolis, dupa 23 de meciuri in campionatul Greciei.

Fostul fundas al Stelei s-a transferat in Grecia dupa un sezon ratat in Serie B, la Spezia, acolo unde a marcat 2 goluri in 26 de meciuri, insa nu a reusit sa se acomodeze.

Goian a inceput titular la Asteras si a egalat in minutul 65, dupa ce PAOK deschisese scorul in minutul 60, prin Athanasiadis. La oaspeti, Lazar a fost rezerva si a intrat pe teren dupa golul marcat de Goian.

Asteras a reusit sa intoarca pana pe final scoruol, prin Juanma, care a marcat golul de 2-1 in minutul 78, si a urcat pe locul 4 in clasament, cu 45 de puncte, trecand peste Panathinaikos.