VIDEO CR850! Fabulosul Cristiano Ronaldo și o nouă bornă monstruoasă! Cum a înscris golul 850 al carierei

Cristiano Ronaldo al nassr Arabia Saudita Campionate externe
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Sambata 02 Septembrie 2023, 23:19
Data actualizarii: Sambata 02 Septembrie 2023, 23:19

Al Nassr a jucat în deplasare cu Al Hazem în etapa a cincea din prima ligă a Arabiei Saudite, scor 5-1.

Al Nassr pare să fi depășit startul slab de sezon și a ajuns la trei victorii consecutive. Echipa lui Cristiano Ronaldo și-a îngenuncheat adversara, iar la pauză a intrat cu un avantaj de două goluri, după reușitele lui Ghareeb, din pasa superstarului lusitan, și cea a lui Al Khaibari.

Al Hazem a redus din diferență imediat după pauză, însă Ronaldo a pasat decisiv pentru Otavio, în minutul 57. Cristiano Ronaldo și-a trecut numele în dreptul marcatorilor, cu o super execuție, în minutul 68, iar tabela a fost închisă de Sadio Mane, zece minute mai târziu.

Cristiano Ronaldo, la golul 850 al carierei

Golul marcat de Cristiano Ronaldo a fost unul extrem de special. Superstarul portughez a ajuns la reușita cu numărul 850 a carierei sale spectaculoase, devenind singurul jucător care ajunge la o astfel de cifră. Totodată, lusitanul este și cel mai bun marcator pentru o echipă națională, dar și fotbalistul cu cele mai multe prezențe la o echipă națională.

Cristiano Ronaldo conduce și clasamentul marcatorilor din Arabia Saudită în acest start de sezon, având șase reușite, dar este și cel mai bun pasator, cu cinci assist-uri.