Sevilla 1-2 Barcelona | Stanciu si Chipciu au jucat in Anderlecht 1-1 Oostende; Real a batut-o cu 3-0 pe Leganes, iar Liverpool e noul lider din Premier League

Campionate externe
Live Blog
Campionate de 5 stele
Data publicarii: Duminica 06 Noiembrie 2016, 19:51
Data actualizarii: Luni 07 Noiembrie 2016, 00:13

AICI AI TOATE MECIURILE IMPORTANTE CARE SE JOACA IN EUROPA SAMBATA SI DUMINICA!

21:33 06 Nov

Sevilla 1-2 Barcelona

Min 60 - GOOOL Barcelona | Suarez o aduce pe Barca in avantaj cu un sut pe langa portar, din interiorul careului, dupa ce a fost scapat din marcaj

Min 42 - GOOOL Barcelona | Messi egaleaza cu un sut din marginea careului, cu latul, fara sperante pentru portar, dupa o pasa ideala a lui Neymar

Min 15 - GOOOL Sevilla | Vitolo scapa singur spre poarta si reuseste sa deschida scorul cu o minge trimisa pe langa Ter Stegen

Echipele

18:48 06 Nov

Anderlecht 1-1 Oostende

Min 82: GOL! Tielemans egaleaza din penalty cu un sut imparabil sub bara.
Min 66: GOL! Mbodji face un fault inutil in careu si Berrier transforma fara probleme.

18:35 06 Nov
18:31 06 Nov
18:25 06 Nov
REZULTATE in ITALIA

Pescara 0-4 Empoli (Maccarone '12, '44, Pucciarelli '23, Saponara '89)
Chievo 1-2 Juventus (Pellissier '66, Mandzukic '53, Pjanic '75)
Genoa 1-1 Udinese (Ocampos '24 / Thereau '11)
Palermo 1-2 AC Milan (Nestorovski '71 / Suso '15, Lapadula '82)
Sassuolo 0-3 Atalanta (Gomez '19, Caldara '24, Conti '43)
19:00 Fiorentina - Sampdoria
19:00 Inter - Crotone
21:45 Roma - Bologna
17:27 06 Nov

Leipzig o egaleaza pe Bayern pe locul 1

Leipzig o conducea pe Mainz cu 3-0 la pauza, dupa golurile lui Werner, de doua ori, si Forsberg. Leipzig a egalat-o la puncte pe Bayern in clasament, ambele cu 24 de puncte, 7 victorii si 3 egaluri, avand insa 4 goluri in minus la golaveraj, dupa ce au castigat in final cu 3-1.

12:57 06 Nov

Real Madrid 3-0 Leganes

Min 77: GOL MORATA! Real face scor cu Leganes!

MIn 45: GOL BALE! Real intra la pauza cu avantaj de 2-0!

Min 38: GOL BALE! Real conduce cu 1-0!

22:07 05 Nov

Napoli 1-1 Lazio

Min 54 - GOOOL Lazio | Oaspetii egaleaza imediat prin pustiul Keita Balde, din pasa lui Parolo

Min 52 - GOOOL Napoli | Hamsik deschide scorul din centrarea lui Ghoulam

Echipele

21:29 05 Nov

Chelsea, nou lider din Premier League!

Chelsea e noul lider din Premier League, dupa victoria cu 5-0 in fata lui Everton. Chelsea a trecut pe primul loc cu 25 de puncte, City are 24 de puncte dupa egalul cu Middlesbrough, iar Arsenal si Liverpool au cate 23 de puncte si un meci mai putin jucat.

20:52 05 Nov
Monaco 6-0 Nancy

20:01 05 Nov
Urmareste rezultatele din toata lumea LIVE AICI
18:59 05 Nov
ETAPA in ANGLIA

Bournemouth 1-2 Sunderland (Gosling '11 / Anichebe '33, Defoe '74)
Burnley 3-2 Crystal Palace (Vokes '2, Gudmundsson '14, Barnes '94 / Wickham '60, Benteke '81)
Man City 1-1 Middlesbrough (Aguero '43 / De Roon '92)
West Ham 1-1 Stoke (Antonio '65 / Krkic '75)
18:24 05 Nov
ETAPA in GERMANIA

Bayern 1-1 Hoffenheim (Zuber autogol '34 / Demirbay '16)
Freiburg 0-3 Wolfsburg (Mario Gomez '41, '53, Rodriguez '85)
Hamburger 2-5 Dortmund (Muller '55, '81 / Aubameyang '4, '23, '27, 48, Dembele '76)
Ingolstadt 0-2 Augsburg (Bobadilla '86, Altintop '90)
Leverkusen 3-2 Darmstadt (Calhanoglu '32, Brandt '56, Aranguiz '69 / Colak '47, Vrancic '85)
17:14 05 Nov

4 goluri pentru Aubameyang in 48 de minute!

Aubameyang a reusit 3 goluri in doar 28 de minute pentru Dortmund. La pauza, Borussia conducea cu 3-0 dar gabonezul a mai dat un gol in minutul 48! In final, Borussia s-a impus cu 5-2 pe terenul lui Hamburger!

17:05 05 Nov

Man City 1-1 Middlesbrough
1-0: Aguero, min 43
1-1: De Roon, min 92

16:04 05 Nov

Bayern 0-1 Hoffenheim

Min 15. GOL HOFFENHEIM! Demirbay deschide scorul cu un sut superb din prima de la marginea careului

Ambele echipe sunt neinvinse pana acum in acest sezon - echipa lui Ancelotti are 4 puncte in plus in clasament

13:40 05 Nov

Granada 1-1 Deportivo La Coruna

Min 81. GOL GRANADA! Lomban egaleaza dupa un atac prelungit al echipei gazda

Min 77. Gol anulat al lui Florin Andone dupa o deviere cu capul - mingea a fost atinsa in fata portii de Babel, aflat in pozitie de ofsaid. Daca lasa mingea, reusita lui Andone ar fi fost validata!

Min 64. GOOOL ANDONE! Atacantul roman a scapat singur cu Ochoa, portarul Granadei a respins in prima faza, insa Andone a insistat si apoi a trimis in poarta

13:39 05 Nov