VIDEO Ce a făcut Inter Miami în MLS, fără Leo Messi

Leo Messi Inter Miami Campionate externe
Data publicarii: Duminica 10 Septembrie 2023, 09:50
Data actualizarii: Duminica 10 Septembrie 2023, 09:50

Fără Lionel Messi, Inter Miami a câștigat ultimul meci din MLS, scor 3-2 cu Sporting Kansas City.

Pe teren propriu, echipa lui David Beckham s-a văzut condusă încă din minutul 9. Maghiarul Daniel Salloi a deschis scorul, dar Inter Miami a întors rezultatul înainte de pauză prin ”dubla” lui Leonardo Campana, care a punctat în minutele 25 și 45.

Inter Miami, victorie și fără Leo Messi

Facundo Farias a dus scorul la 3-1 în partea secundă, iar oaspeții, prin Alan Pulido, au stabilit scorul final: 3-2 pentru Inter Miami.

Leo Messi a fost indisponibil pentru această partidă, fiind selecționat la naționala Argentinei, dar Inter Miami i-a avut în teren pe Jordi Alba și Sergio Busquets. Cei doi au fost integraliști.

În urma acestui rezultat, Inter Miami a ajuns la patru meciuri fără înfrângere în MLS și are 28 de puncte.

În următoarea rundă, echipa lui David Beckham se va duela în deplasare cu cei de la Atlanta United, ocupanta locului șase.