Bumba face spectacol în Ungaria! A înscris din nou pentru Kisvarda, într-un meci cu opt goluri contra echipei lui Adi Rus

claudiu bumba Kisvarda Campionate externe Claudiu Bumba
Data publicarii: Duminica 03 Aprilie 2022, 08:03
Data actualizarii: Duminica 03 Aprilie 2022, 08:11

Fotbalistul român Claudiu Bumba a marcat un gol pentru Kisvarda FC, învinsă în deplasare de Fehervar FC cu scorul de 5-3, sâmbătă, la Szekesfehervar, într-un meci din etapa a 26-a a campionatului Ungariei.

Oaspeţii conduceau cu 3-0 după mai puţin de un sfert de oră, prin golurile înscrise de Bumba (8), Jaroslav Navratil (10) şi Driton Camaj (12).

Claudiu Bumba, gol pentru Kisvarda în meciul cu Fehervar, scor 5-3

Fehervar a avut o revenire formidabilă, înscriind de cinci ori, prin Nemanja Nikolic (15, 85 - penalty), Funsho Bamgboye (18), Peter Zulj (59) şi Kenan Kodro (80).

Oaspeţii au rămas în zece oameni, după ce Anton Kravcenko a primit al doilea cartonaş galben (84).

Fundaşul român Adrian Rus a fost integralist la gazde, în timp ce Bumba a jucat 70 de minute la Kisvarda, având 8 goluri înscrise în 23 de partide. Fundaşul Andrei Peteleu a intrat în min. 85 la oaspeţi.