Aseara a marcat pe Wembley pentru Olanda, Dinamo a discutat cu el in vara! Unde s-a blocat totul
![Aseara a marcat pe Wembley pentru Olanda, Dinamo a discutat cu el in vara! Unde s-a blocat totul vincent janssen](https://res.sport.ro/assets/sport/2016/03/30/image_galleries/622681/aseara-a-marcat-pe-wembley-pentru-olanda-dinamo-a-discutat-cu-el-in-vara-unde-s-a-blocat-totul_size6.png)
Dinamo putea da o lovitura uriasa pe piata transferurilor. In vara, a fost la un pas de a incheia discutiile cu olandezul Vincent Janssen, care in ieri a marcat pentru nationala Olandei in fata Angliei, pe Wembley!
Atacantul de 21 de ani, golgeter acum la Alkmaar, a marcat de 20 de ori in 28 de partide jucate in acest sezon. Vara trecuta, varful era disponibil pentru piata din Romania! Dinamo l-a contactat dupa un an excelent la Almere, in liga secunda olandeza, insa negocierile s-au blocat rapid. Janssen ar fi vrut un salariu de 10 000 de euro lunar, iar 'cainii' s-au orientat in cele din urma spre variantele Essombe si Gnohere.
Vincent Janssen a inscris aseara primul gol din cariera pentru nationala Olandei, din penalty, in victoria cu 2-1 de pe Wembley, contra Angliei.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News