United e ca si calificata in grupele Champions League dupa 4-2 cu City! Young, gol si pasa de gol, Aguero a reusit degeaba o dubla

Rezultat final: Manchester United 4-2 Manchester City

Manchester United se poate considera calificata in grupele Champions League.

19:53 12 Apr

Min 89 / Man United 4-2 Man City / Aguero face dubla cu o reluare din fata portii, dar cele doua goluri marcate de el nu o ajuta deloc pe City. Echipa lui Pellegrini ramane pe locul 4, dar pastreaza un avans de cinci puncte peste Southampton.

19:35 12 Apr

Min 73 / Man United 4-1 Man City / Smalling inscrie cu capul in urma unei faze fixe la care Mangala nu a stiut sa iasa la ofside odata cu toata defensiva lui City.

19:28 12 Apr

Min 67 / Man United 3-1 Man City / Mata inscrie cu un sut din unghi si United e foarte aproape de o victorie mare! La acest scor, Manchester United ramane pe 3, la un singur punct in spatele lui Arsenal.

A fost insa o greseala din partea tusierului, care nu a vazut ofsaidul la pasa lui Rooney pentru Mata.

18:51 12 Apr

Statistica la pauza! City a avut inceputul de meci, a dominat categoric in primele 10 minute; United a inscris la prima actiune ofensiva, iar apoi raportul fortelor s-a schimbat in mod spectaculos. A doua jumatate a primei reprize i-a apartinut clar echipei lui Van Gaal.

Ashley Young, cel mai bun jucator al primei reprize

18:31 12 Apr

Min 28 / Man United 2-1 Man City / Fellaini inscrie cu capul (sau cu parul:) din centrarea perfecta a lui Ashley Young. City "s-a taiat" dupa golul egalizator inscris de Young in minutul 14, United a revenit spectaculos la controlul partidei.

18:18 12 Apr

Min 14 / Man United 1-1 Man City / United egaleaza cu mult noroc prin Young, la prima actiune importanta a meciului pentru gazde. Faza a plecat de la degajarea excelenta a lui De Gea, Blind a trimis in fata portii, de unde Young a reluat cu noroc in plasa, dupa ce mingea respinsa in prima faza de Zabaleta s-a lovit de mijlocasul lui United.

18:11 12 Apr

Min 7 / Man United 0-1 Man City / Kun Aguero deschide scorul la capatul unei actiuni superbe - Milner a pasat genial pe culoar pentru Silva, apoi pasa in 6 metri si reluare simpla a golgheterului Aguero. Inceput de meci furtunos, cu trei ocazii importante la poarta lui De Gea.

18:07 12 Apr

Cine bate in seara asta e ca si calificata in grupele Champions League. O victorie ar putea consolida pozitia a 3-a pentru oricare dintre cele doua echipe.

17:29 12 Apr

18:00 LIVE Manchester United - Manchester City

17:27 12 Apr

Victorie norocoasa obtinuta de Chelsea pe final, iar echipa lui Mourinho isi pastreaza diferenta in fruntea Premier League.

Chelsea s-a impus prin golul marcat de Fabregas in minutul 88 al meciului cu QPR, dupa un assist al lui Eden Hazard.

De la 18:00 se joaca derby-ul United - City.

15:40 12 Apr

A inceput QPR - Chelsea.

Echipele de start:

13:37 12 Apr

Azi se da batalia pentru orasul Manchester! Iesite din lupta pentru titlu, echipele isi disputa asigurarea unui loc de Champions League, dar si suprematia din oras.

United joaca cu City pe teren propriu dupa o serie de 5 victorii consecutive in care a reusit sa treaca peste echipa lui Pellegrini in clasament dupa 499 de zile!

Dupa un start slab de sezon, Van Gaal pare ca a gasit cheia revenirii lui United, iar acum anunta ca e gata sa isi ia revansa in fata rivalei din oras, care l-a invins in tur cu 1-0.

Manchester City vine dupa o serie catastrofala, cu trei infrangeri in deplasare si eliminarea din Champions League.

United asteapta de patru ani momentul asta! In 2011, Rooney reusea o foarfeca de legenda in victoria cu 2-1 de pe Old Trafford.

"E un meci special, ce s-a intamplat pana acum nu mai conteaza. City e o echipa mare, dar nu ne temem de ei. Vrem sa castigam pentru a ne asigura locul de Champions League, dar si sa ne facem fanii fericiti. Si asta e important pentru noi", spune Van Gaal.

Pellegini nu dezarmeaza si anunta ca City se lupta in continuare, chiar daca sunt sanse mici ca el si o mare parte din jucatori sa mai ramana din vara in Manchester. "Am aruncat la gunoi tot ce am facut bun in 2014. Nu e un sezon bun, clar am ratat tot. Dar echipa asta a demonstrat ca are valoare si o sa aratam asta din nou", a spus chilianul.

Derby-ul de azi poate fi considerat un adevarat El Clasico din Anglia. Sunt 14 vorbitori de spaniola in ambele echipe si doar 9 vorbitori de limba engleza.

United ocupa locul 3, cu 62 de puncte, in timp ce City e pe locul 4, cu 61 de puncte.

843 de milioane de euro valoreaza loturile celor doua echipe pe transfermarkt.de

United e cotata mai bine, la 425 de milioane de euro, in timp ce jucatorii lui City sunt evaluati la 418 milioane.

Liderul Chelsea joaca la QPR de la 15:30.

"Toata lumea vorbeste despre acest derby" - spune Van Gaal.

Foarfeca lui Rooney din 2011, una din cele mai tari reusite din istoria Premier League.

City castiga cu 6-1 pe Old Trafford in urma cu cativa ani. Balotelli lansa sloganul "Why always me?" la acea partida.

21:20 11 Apr

Sevilla 2-2 Barcelona

FINAL | Barcelona pierde doua puncte pretioase, desi a condus cu 2-0 pe Sanchez Pizjuan! Real Madrid s-a apropiat la un punct de rivalii din Catalunia

MIN 84: GOOOL Sevilla | Francezul Gameiro face 2-2 dupa o faza facuta de Reyes

MIN 38: GOL Sevilla | Argentinianul Banega reduce din diferenta pe Sanchez Pizjuan, dupa un sut bomba expediat de la 30 de metri

Click aici pentru VIDEO

MIN 31: GOL NEYMAR | Brazilianul face 2-0 pentru oaspeti dintr-o lovitura libera si Barca e din nou la 4 puncte in fata Realului

MIN 15: GOL MESSI! Sevilla 0-1 Barcelona!

20:57 11 Apr

21:00 Sevilla - Barcelona

19:19 11 Apr

Chiriches si Pantilimon, invinsi

Tottenham, echipa lui Vlad Chiriches, a fost invinsa pe White Hart Lane de Aston Villa. Tim Sherwood, fost antrenor la Spurs, a castigat la revenirea pe terenul formatiei londoneze. Benteke a dat unicul gol al meciului in minutul 35, dupa o geseala a fundasilor Chiriches si Fazio

Sunderland a fost spulberata pe teren propriu cu 4-1 de Crystal Palace.

Toate rezultatele finale din Anglia sunt AICI

18:41 11 Apr

Min 83 - GOOOL Real Madrid | Jese Rodriguez inscrie si el pentru Real, iar madrilenii sunt in acest moment la un punct in spatele Barcei. Catalanii vor juca insa de la 21:00 cu Almeria

18:39 11 Apr

UPDATE - Rezultate finale Bundesliga

Bayern a invins Eintracht Frankfurt prin golurile marcate de Lewandowski (min 15, 66) si Thomas Muller (82).

Borussia Dortmund a pierdut pe terenul rivalei Gladbach cu 1-3. Wendt (min 1), Raffael (32) si Nordveit (67) au inscris pentru gazde, in timp ce Ilkay Gundogan a inscris golul celor de la Dortmund (77).

18:23 11 Apr

Min 64 - Rezultat absolut catastrofal pentru Sunderland! Pantilimon ia si golul 4, acelasi Bolasie marcheaza

18:21 11 Apr

Min 53 - Repriza secunda de cosmar pentru Pantilimon! Romanul a luat 3 goluri in 8 minute! Crystal Palace conduce cu 3-0 , dupa ce Bolasie a marcat o dubla

18:10 11 Apr

Nici pentru Costel Pantilimon nu este o zi buna | Sunderland e condusa pe teren propriu de Crystal Palace, dupa golul marcat de Murray in poarta lui Panti (minutul 48)

17:45 11 Apr

Pantilimon sufera pe teren! Romanul, la un pas de a fi scos de urgenta de pe teren, dupa ce a fost lovit in plina figura!

17:44 11 Apr

Vesti mai putin bune din Anglia | Tottenham e condusa pe teren propriu de Aston Villa, Vlad Chiriches si Fazio au gresit la golul oaspetilor! Benteke a deschis scorul in minutul 35

Chiriches s-a evidentiat in minutul 10 cu o incercare de dribling, insa mingea s-a dus in aut

17:36 11 Apr

Min 31 - Real 2-0 Eibar | Chicharito a majorat diferenta gazdelor cu o lovitura de cap!

17:27 11 Apr

Rezultate LIVE

Premier League

Bundesliga

Programul meciurilor din La Liga si Serie A

17:23 11 Apr

Min 20 - GOOOL Cristiano Ronaldo! Portughezul deschide scorul pentru Real dintr-o lovitura libera de la 20 de metri! Mingea a fost deviata de zid si l-a pacalit pe portarul oaspetilor!

Spectacolul marilor campionate ale Europei continua cu meciuri tari

Lupta pentru titlul din Anglia continua, iar Arsenal, echipa aflata in urmarirea lui Chelsea, joaca astazi pe terenul lui Burnley (19:30).

Romanii Chiriches si Pantilimon sunt anuntati titulari in Tottenham - Aston Villa si Sunderland - Crystal Palace (ambele de la 17:00), in timp ce Florin Gardos este accidentat.

In Spania, Real Madrid si Barcelona continua si ele alergarea. Aflati in urmarirea rivalilor catalani, galacticii de la Real primesc vizita lui Eibar (17:00), in timp ce Barcelona se va deplasa la Almeria (23:00).

Italienii sunt si ei cu ochii astazi pe Genoa - Cagliari (19:00), Parma - Juventus (19:00) si Verona - Inter (21:45).

Clasamentele din cele mai importante campionate ale Europei sunt AICI

Meciurile weekendului AICI

Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »
300x250
ULTIMELE STIRI
300x250
Iranul ameninţă Israelul să nu răspundă cu un nou atac: „Suntem pregătiţi să folosim arme neutilizate până acum”