GOOOOOL PUSCAS!!!! "E un candidat la REUSITA ANULUI!" Dubla pentru atacantul nationalei | Razvan Marin, integralist in Venlo 1-4 Ajax

Manchester City Barcelona Bayern Munchen Marius Sumudica Campionate externe
Live Blog
CAMPIONATE DE 5 STELE
Data publicarii: Duminica 18 August 2019, 13:35
Data actualizarii: Duminica 18 August 2019, 15:57

Comentam impreuna cele mai tari meciuri din Europa pe www.sport.ro, Facebook/Sport.ro si in aplicatia de mobil Sport.ro.

15:57 18 Aug
FINAL DE MECI! Reading a ratat si un penalty pe final de meci, insa castiga cu 3-0! Puscas a marcat primele 2 goluri si a fost inlocuit in uralele fanilor in minutul 82.
15:51 18 Aug
GOOOL READING! John Swift inscrie pentru 3-0 dupa o cursa superba de peste 40 de metri!
15:44 18 Aug
Inca o ocazie mare pentru Puscas! Dupa un contraatac rapid, Puscas a ramas singur cu portarul insa sutul s-a dus pe langa poarta!
15:38 18 Aug
"George Puscas is on fire!" au scris cei de la Sky Sports dupa ce Puscas a reusit dubla la meciul de debut pentru Reading
15:14 18 Aug
Puscas trece pe langa hattrick! Atacantul roman este blocat in ultima clipa in careu
14:50 18 Aug
Iata al doilea gol marcat de Puscas!
14:43 18 Aug
GOOOOOOOOL PUSCAS!!!! Atacantul nationalei reuseste dubla cu o reluarea din fata portii!
14:31 18 Aug

Iata reusita lui Puscas

GOOOOOOOOOOOOL PUSCAS!!!!!! La primul meci in campionat pentru Reading, George Puscas inscrie dupa o faza personala superba! "Este un candidat la golul sezonului inca din luna august" scriu cei de la Reading pe site-ul oficial.
14:15 18 Aug
Puscas are prima ocazie a meciului, sutul sau se duce insa in plasa laterala.
13:23 18 Aug
George Puscas este titular la Reading in partida cu Cardiff!
23:25 17 Aug
De doar 10 minute a avut nevoie Ianis Hagi pentru a produce un nou impact la Genk! El a dat o pasa de gol superba la reusita de 4-0 a lui Genk, lasandu-l singur cu portarul pe Samatta, cel care a reusit un hattrick!

CLICK AICI PENTRU VIDEO!
23:04 17 Aug
Ianis Hagi este trimis pe teren in ultimul sfert de ora al meciului, luandu-i locul lui Jakub Piotrowski
22:53 17 Aug
GOOOL GENK! Samatta reuseste dubla si este 3-0 pentru campioana Belgiei
22:39 17 Aug
GOOL GENK! Samatta inscrie cu o lovitura de cap dupa o faza fixa
22:05 17 Aug
Genk are 1-0 in deplasarea de la Waasland-Beveren. Paintsil a deschis scorul in minutul 20.
21:39 17 Aug
Final absolut nebun la Manchester City - Tottenham! Jesus a marcat in prelungiri, dar golul a fost anulat! Amanunte aici
21:08 17 Aug
GOOOOL AJAX! Neres, intrat in a doua repriza, inscrie si el! Ten Hag a facut toate schimbarile, Razvan Marin va bifa toate cele 90 de minute
21:01 17 Aug
GOOOOL AJAX! Campioana Olandei se distreaza cu Venlo. Inscrie si Huntelaar
20:48 17 Aug
GOOOOL TOTTENHAM! Spurs egaleaza dupa lovitura de cap a lui Moura la un corner! Brazilianul a fost trimis pe teren chiar inainte de faza fixa!
20:39 17 Aug
GOOOL AJAX! Tadic, cel care a pasat la primul gol, transforma un penalty obtinut dupa un hent al lui Janssen.
20:20 17 Aug
Ianis Hagi e rezerva in partida celor de la Genk din deplasare cu Waasland-Beveren
20:17 17 Aug
GOOOL AJAX! Ziyech deschide scorul Venlo chiar inainte de pauza
20:06 17 Aug
GOOOOL MAN CITY! De Bruyne centreaza perfect in fata portii iar Aguero deviaza perfect!
19:57 17 Aug
Real Madrid castiga cu 3-1 in deplasarea de la Celta. Au marcat Benzema, Kroos si Lucas Vasquez, respectiv Losada
19:55 17 Aug
GOOOOL TOTTENHAM! Lamela egaleaza imediat cu un sut din afara careului!
19:51 17 Aug
GOOOL MANCHESTER CITY! Sterling deschide scorul dupa un start entuziasmant de meci al campioanei!
19:28 17 Aug
Este prima eliminare a lui Modric in La Liga! La Real, a mai primit o singura data rosu - in Supercupa cu Atletico din 2014
19:26 17 Aug
Minute nebune la Vigo - Luka Modric este eliminat cu VAR dupa ce si-a calcat un adversar, Kroos inscrie apoi cu un sut fantastic, bara-gol!
18:55 17 Aug
Celta Vigo egaleaza, insa reusita este anulata cu VAR pentru offside
18:42 17 Aug
GOOOL SOUTHAMPTON! Adrian comite o gafa incredibila, similara cu cea a lui Karius in fata lui Benzema! El trimite direct in Ings iar mingea sare in poarta!

18:23 17 Aug
Borussia Dortmund s-a distrat in repriza a doua cu Augsburg! Dupa reusita lui Sancho au mai marcat Reus, din nou Paco Alcacer si Julian Brandt, aflat la debut. Celelalte rezultate: Bayer Leverkusen 3-2 Paderborn, Freiburg 3-0 Mainz, Wolfsburg 2-1 FC Koln, Werder 1-3 Fortuna Dusseldorf.
18:15 17 Aug
GOOOOL REAL MADRID! Bale reuseste o faza excelenta in flancul drept si paseaza ideal in fata portii de unde Benzema trimite in poarta
18:11 17 Aug
Iata reusita superba a lui Mane
17:49 17 Aug
GOOOOL LIVERPOOL! Mane inscrie in primul minut de prelungiri al primei reprize cu un sut superb direct la vinclu!
17:43 17 Aug
GOOOL DORTMUND! Sancho face 2-1 dupa pauza
16:56 17 Aug
Iata echipele de start la Celta Vigo - Real Madrid
16:37 17 Aug

Inceput absolut nebun la Dortmund - Augsburg! Oaspetii au deschis scorul in secunda 30 prin Niederlechner, pentru ca Paco Alcacer sa egaleze in minutul 2.50!

16:26 17 Aug
Florin Andone este rezerva la Brighton, in timp ce Tudor Baluta nu este in lot pentru partida cu West Ham

23:49 16 Aug

GOOOOOOL BILBAO!!! Aduriz, aflat la ultimul sezon din cariera, inscrie din foarfeca laterala la 1 minut dupa intrarea pe teren!!!

22:54 16 Aug

GOOOOL BAYERN! Autorul golul 2 al Herthei, Grujic, il tranteste in propriul careu pe Lewandowski la o faza la care mingea nu era in acea zona! Arbitrul acorda penalty cu VAR iar Lewandowski inscrie fara emotii.

22:37 16 Aug

Faza incredibila la Bilbao! Suarez acuza probleme medicale in careul lui Athletic, un adversar nu l-a vazut si i-a trimis mingea perfect! Suarez a ignorat durerile si a sutat din prima insa a lovit bara! Uruguayan-ul a cerut apoi schimbare! Rafinha a intrat in locul lui.

22:15 16 Aug

GOOOOOL HERTHA!!! Nebunie la Munchen! Hertha intoarce rezultatul in doar cateva minute! Ibisevic ii trimite perfect lui Grujic iar acesta inscrie dupa ce l-a driblat si pe Neuer

22:13 16 Aug
GOOOOOL HERTHA! Noua achizitie, Lukebakio, egaleaza cu un sut deviat care l-a pacalit pe Neuer!

22:08 16 Aug
GOOOOL BAYERN! Lewandowski deschide scorul din pasa lui Gnabry
21:56 16 Aug
Moment superb inainte de Lyon - Angers, primul meci al sezonului in Ligue 1. Fanii gazdelor au pregatit o coregrafie spectaculoasa pentru Juninho, revenit la club dupa 10 ani in postura de director sportiv.
21:02 16 Aug

BILBAO - BARCELONA

La Liga incepe cu campioana Barcelona intr-o deplasare infernala la Bilbao. Barca nu-l va avea pe marele ei star, Leo Messi, cel care este accidentat. Din primul minut vor juca insa noile achizitii, Antoine Griezmann si Frenkie De Jong.

20:48 16 Aug
BAYERN - HERTHA

Incepe un nou sezon de Bundesliga cu un meci tare de tot! Hertha merge pe Allianz Arena! Echipa din capitala Germaniei este cea care a reusit de cele mai multe ori sa obtina puncte cu Bayern in ultimele 3 sezoane (3 egaluri si 1 victorie in 6 partide).

Iata echipele de start

17:51 16 Aug
15 de meciuri de urmarit in Europa in aceasta etapa. Man. City - Tottenham, Bilbao - Barca si Bayern - Hertha, printre meciurile de interes

Marius Sumudica debuteaza in acest weekend pe banca lui Gazisehir  Gaziantep.

Printre partidele interesante din aceasta etapa se afla: reeditarea unui sfert de finala dramatic din Liga Campionilor (Manchester City - Tottenham), debutul in noul sezon al granzilor din La Liga (Athletic Bilbao - FC Barcelona, Celta Vigo - Real Madrid), primul meci al sezonului in Germania (Bayern Munchen - Hertha Berlin), cele doua derby-uri ale Moscovei, dar si alte multe meciuri deosebite.

Bayern Munchen - Hertha Berlin (Germania, vineri, 16 august, 21.30)

Athletic Bilbao - FC Barcelona (Spania, vineri, 16 august, 22.00)