VIDEO! Nebunie: Vezi ce s-a intamplat aseara pe strazile din Timisoara

Poli Timisoara Sahtior Donetk Calificari
Data publicarii: Joi 30 Iulie 2009, 09:23
Data actualizarii: Joi 30 Iulie 2009, 09:30

Meciul, jucat chiar de ziua marelui antrenor roman, conteaza pentru calificarea in Champions League.

Mii de suporteri ai FC Timisoara au trait la maxima intensitate partida, pe care au vazut-o pe un ecran gigant instalat in Piata Unirii.

Suporterii echipei FC Timsoara au plecat spre case multumiti de scorul de 2-2, desi au crezut pana aproape de finalul meciului ca au sanse de victorie.

Multimea era parca in delir cand tabela de marcaj a aratat 2-1 pentru timisoreni, in minutul 81. Miile de fani au urlat, au sarit de bucurie si s-au imbratisat. Cateva minute mai tarziu, jucatorii ucraineni au mai dat un gol si au egalat.

Mircea Lucescu - "Il Luce" - a urmarit partida din tribune, nu de pe banca tehnica: medicii nu i-au dat voie, dupa infarctul suferit la mijlocul lunii, si operatia de dupa. Returul dintre cele doua echipe este programat pe 5 august, la Timisoara. Meciul este decisiv.

CITESTE AICI: 3 motive pentru care Timisoara merita sa se califice!