UNIC in istorie: Moti e adorat in Bulgaria, dar a distrus milioane de romani! Cum a ajuns Cosmin Moti EROU in fata Stelei!

Calificari
Data publicarii: Joi 28 August 2014, 00:14
Data actualizarii: Joi 28 August 2014, 00:48

Cosmin Moti a ajuns sa apere poarta celor de la Ludogorets la penalty-uri, in fata Stelei.

FILMUL

Ludogorets a revenit cu sanse pentru calificare si a trimis meciul in prelungiri in min. 90, cand Wanderson a marcat un super gol.

In prelungiri, cand bulgarii isi epuizasera toate schimbarile, portarul bulgar Stoyanov a iesit la 18 metri si l-a faultat in postura de ultima aparator pe Varela.

A luat rosu direct, asa ca Moti a fost desemnat sa intre in poarta si sa apere penalty-urile in fata romanilor de la Steaua.

Dinamovist, Cosmin Moti a fost clar o alegere psihologica gandita de antrenorul bulgarilor.

Dupa prima mansa a existat si un conflict intre Moti si Chipciu, care s-au duelat in declaratii dupa acuzele lui Chipciu de 'joc murdar' practicat de Moti.

PENALTY-URILE

Bulgarii au batut primii, iar Cosmin Moti a fost desemnat! El a batut foarte bine si a marcat! Apoi a trecut el insusi in poarta. Iata cum a evoluat scorul:

- la Keseru a ghicit coltul din dreapta, a fost aproape - GOL 1-1
- la Parvulescu a scos sutul pe coltul din stanga - APARA 1-1
- la Szukala a ghicit coltul din dreapta, a fost din nou aproape - GOL 2-2
- la Adi Popa a ghicit din nou coltul, cel din stanga, dar nu a atins mingea - GOL 3-3
- la Varela a gresit coltul: a sarit in dreapta, Varela a tras in stanga - GOL 4-4
- la Prepelita a sarit in dreapta, din nou, insa stelistul a tras in stanga - GOL 5-5
- la Rapa a scos in stanga sutul, deicsiv! 6-5 pentru Ludogorets! - APARA si Ludogorets ajunge in grupele Ligii!!!