S-a facut mare! Faza la care un meci de cosmar se putea transforma intr-o rusine istorica! Parada URIASA a lui Cojocaru VIDEO

Data publicarii: Joi 23 Iulie 2015, 08:12
Data actualizarii: Joi 23 Iulie 2015, 08:20

Cat de mult ar fi putut sa semene Trencin cu Middlesbrough... Cojocaru a avut o interventie magica in minutul 89

Cojocaru a avut  interventie miraculoasa in momentele de asalt ale slovacilor de pe final.

In minutul 89, portarul de 19 ani al Stelei a scos sutul lui Bero, in situatie de unu la unu, si a pastrat scorul la 2-3.

Un gol marcat de Trencin la aceasta faza ar fi insemnat eliminarea Stelei din Europa, poate cea mai mare rusine traita in toata istoria clubului. Steaua n-a parasit niciodata competitiile europene dupa primul meci.

"M-am gandit la meciul cu Middlesbrogh", a recunoscut Radoi la finalul partidei.

Steaua s-a calificat in turul 3 preliminar Champions League, unde va intalni campioana Serbiei, Partizan Belgrad.