"Calificarea nu e pierduta! Va fi alt meci la Sofia!" Ce spune Moti despre primirea stelistilor de pe National Arena

Cosmin Moti Ludogorets Steaua Calificari
Data publicarii: Marti 19 August 2014, 23:52
Data actualizarii: Marti 19 August 2014, 23:59

Steaua 1-0 Ludogorets / Cosmin Moti promite revansa la returul din Bulgaria dupa infrangerea de pe National Arena!

Moti a fost huiduit de stelisti pe National Arena, dar fostul dinamovist spune ca nu fost afectat de atmosfera de pe stadion.

Bulgarii au scapat de gol in prima repriza, cand Chipciu a ratat un penalty, dar au avut si ei cateva ocazii uriase de a marca, inclusiv o bara. Moti a scos mingea din fata portii goale, dupa o gafa a portarului bulgar, dar Ludogorets a pierdut in cele din urma dupa reusita lui Chipciu din finalul partidei.

Moti anunta un retur total diferit la Sofia.

"Calificarea nu e jucata, e un pas inainte pentru Steaua, dar mai sunt 90 de minute si nu avem nimic de pierdut. Ma asteptam la publicul ostil, nu m-a afectat cu nimic, eram obisnuit.

A fost un meci mai nereusit, toata echipa a facut un meci slabut azi, dar nimic nu este pierdut. Nu trebuie sa disperam, nu e nicio problema.

Cu siguranta va fi alt meci la Sofia, un retur total diferit fata de cel de azi", a declarat Moti la Digi.