Un stadion intreg a strigat OLE la fiecare pasa a romanilor, selectionerul Braziliei a innebunit! Ce reactie a avut dupa meci!

Mano Menezes Brazilia - Romania
Data publicarii: Miercuri 08 Iunie 2011, 08:39
Data actualizarii: Miercuri 08 Iunie 2011, 09:22

Brazilia 1-0 Romania / Mano Menezes a fost extrem de iritat cand a fost intrebat despre huiduielile fanilor brazilieni la meciul cu Romania

Cand i s-a spus ca nationala sa a fost huiduita si la remiza cu Olanda, scor 0-0, si la victoria cu Romania, scor 1-0, Mano Menezes l-a intrerupt pe jurnalist si i-a raspuns iritat: "Nu gasiti niciodata nimic pozitiv? Va uitati doar la partile negative". Apoi a continuat ironic: "Intentionez sa ma folosesc de persoane inteligente ca dumneavoastra. Persoanele cu intentii bune sigur ma vor ajuta".

Dupa o prima parte festiva marcata de retragerea lui Ronaldo, dupa pauza, Menezes a auzit huiduieli in tribune. Unii fani au strigat "ole" la fiecare atingere e balon a romanilor, iar altii au plecat de pe stadionul Pacaembu cu zece minute inainte de final.

Potrivit lui Menezes, aceste huiduieli afecteaza prestatia jucatorilor: "Cand ai ocazii si le ratezi incep huiduielile iar acest lucru afecteaza jucatori".

La randul sau, atacantul Robinho a apreciat ca fanii au huiduit deoarece la Sao Paulo publicul este mai "exigent".