FOTO ȘI VIDEO Atmosferă incendiară pe Stark Arena, în fața a peste 20.000 de spectatori. Duelul dintre Partizan și Real Madrid ajunge la al patrulea episod

Data publicarii: Miercuri 03 Mai 2023, 08:36
Data actualizarii: Miercuri 03 Mai 2023, 08:38

Sfertul de finală din Euroliga dintre Partizan Belgrad și Real Madrid este unul foarte disputat.

După incidentele de la Madrid, de la a doua confruntare, cele două formații s-au întâlnit în cel de-al treilea meci pe terenul sârbilor.

Atmosferă incendiară pe Stark Arena

În fața a peste 20.000 de spectatori, care au creat o atmosferă de vis, Real Madrid s-a impus la limită, scor 82-80, după ce cu câteva minute înainte de final era egalitate, 77-77.

După primele trei partide, Partizan Belgrad conduce la general cu scorul de 2-1, urmând ca a patra întâlnire dintre cele două formații să aibă loc pe 4 mai, tot pe terenul sârbilor.

În Final Four-ul din Euroliga se califică echipele care reușesc să obțină trei victorii în faza sferturilor.