Anglia
Data publicarii: Luni 02 Ianuarie 2012, 12:38
Data actualizarii: Luni 02 Ianuarie 2012, 12:37

City a pierdut primul meci al anului, in ultimul minut de joc! Sunderland a castigat cu 1-0, prin golul lui Dong-Won Ji

Click aici pentru golul coreanului Dong-Won Ji!

L-ar fi scos Pantilimon?
Romanul este titularul din Cupa al lui Mancini si pana acum s-a descurcat excelent in poarta cetatenilor. A fost remarcat de toata Anglia dupa Arsenal 0-1 Manchester City, in noiembrie.
Interventiile lui Pantilimon au fost laudate de catre fanii lui City si comentatorii meciului din Anglia.

'Gogo Gadget Arms' este porecla pe care fanii lui City de pe Twitter i-au gasit-o lui Pantilimon dupa evolutia senzationala din meciul cu Arsenal. Sunt suporteri care cred in titularizarea lui: "Este peste Joe Hart"
Fostul portar al Timisoarei a mai avut o interventie buna in minutul 27, la sutul-centrare al lui Alex Oxlade-Chamberlain.

"Pantilimon a prins o zi mare!", au scris englezii de la The Guardian.