VIDEO! Isterie la Manchester! Rooney o califica pe United in ULTIMUL MINUT cu City: 3-1

Data publicarii: Joi 28 Ianuarie 2010, 08:46
Data actualizarii: Joi 28 Ianuarie 2010, 08:59

Rooney e eroul lui United dupa derbyul din Cupa cu City. Manchester a marcat golul calificarii in ultimul minut, intr-un meci in care Tevez si-a tinut in sah fosta echipa.

Isterie pe Teatrul Viselor, unde Manchester United a incercat sa revina in returul din Cupa Ligii Angliei, dupa bataia cu 2-1 din tur.

Prima repriza s-a terminat 0-0, iar United avea nevoie de un singur gol pentru calificare.

Scholes a reusit sa deschida scorul in minutul 52 al meciului, Carrick l-a dus la 2-0 in minutul 71, iar United se vedea deja razbunata pentru infrangerea din tur.

Tevez, fostul jucator al lui Sir Alex Ferguson, a marcat in minutul 76 pentru 2-1, iar meciul se indrepta catre prelungiri.

Thrillerul a continuat pana in minutul 91, cand Rooney a reusit sa inscrie, iar United merge mai departe in Finala Cupei Ligii, unde o va intalni pe Aston Villa.

Echipe de start:

Manchester United: Van Der Sar, Rafael, Ferdinand, Evans, Evra, Carrick, Fletcher, Scholes, Nani, Giggs, Rooney.

Manchester City: Given, Richards, Kompany, Boyata, Garrido, Barry, De Jong, Zabaleta, Wright-Phillips, Bellamy, Tevez.