FANTASTIC! Man. City 2-3 Manchester United s-a terminat cu lovitura de cap a lui Pantilimon! Chelsea 4-0 Portsmouth! Vezi toate meciurile din FA Cup:

Anglia
Data publicarii: Duminica 08 Ianuarie 2012, 16:57
Data actualizarii: Duminica 08 Ianuarie 2012, 23:07

Meci absolut incredibil in FA Cup. Pantilimon a fost titular la City si a luat 3 goluri, din care 2 imposibile! Mai mult, a aparat si un penalty, iar sfarsitul meciului l-a gasit reluand cu capul din careul lui United!

'94 Meciul se termina 3-2 pentru United!

'94 PANTILIMON TRIMITE CU CAPUL SPRE POARTA lui Manchester in ultimul minut dar nu reuseste sa inscrie!

'93 Lindegaard este aproape de o gafa in ultimul minut! City trece pe langa egalare!

'87  Savic isi sparge arcada la un duel cu Evra si iese pe margine plin de sange!

'82 Schimbare la City <> Intra Hargreaves, iese Nasri

'74 Schimbare la United <> Intra Anderson, iese Welbeck

'65 GOOOOOOOOOOOOOC City!!!!! Aguero reduce din diferenta! Marcheaza 2 goluri cu un om mai putin pe teren!

'58 Schimbare la United <> Intra Scholes, iese Nani

'48 GOOOOOOOOOL City!!! Kolarov executa excelent o lovitura libera de la 25 de metri!

'47 ... Evra

Dubla schimbare la City: <> Ies Johnson si Silva, intra Zabaleta si Savic

'45 0-3 la pauza! Ce cosmar pentru Pantilimon! A luat 3 goluri din care 2 imparabile...

'40 GOOOOOOOOOL United! Rooney suteaza, Pantilimon APARA insa atacantul lui Manchester reia in plasa!

'38 Penalty pentru Manchester, dupa un fault asupra lui Welbeck

'36 ... Nani

'35 ... Welbeck

'30 GOOOOOOOOOL United! Welbeck marcheaza din intoarcere, din careul mic, din 12 metri! Sut fara sanse pentru Pantilimon care plonjeaza dar nu reuseste sa ajunga la minge!

'24 City incearca sa atace insa Aguero se descurca destul de greu! Se simte lipsa oamenilor inalti de la City, la fazele fixe: Dzeko, Kompany, Toure.

'13 OCAZIE pentru Aguero! City, aproape de egalare!

'11 ... Kompany primeste cartonas rosu la o faza la care se impunea maxim cartonas galben! Capitanul lui City a ramas fara capitan, dupa ce acesta a intrat cu ambele picioare inainte, insa a lovit mingea.

'10 GOOOOOOL United! Rooney trimite cu capul de la 10 metri direct in vinclu! Minge imparabila pentru Pantilimon!

'0 A inceput meciul, Pantilimon este titular la City!

City: Pantilimon - Richards, Kompany, Lescott, Kolarov - de Jong, Milner, Johnson, Nasri - Silva, Aguero
United: Lindegaard - Smalling, Ferdinand, Jones, Evra - Valencia, Carrick, Giggs, Nani - Rooney, Welbeck