Pantilimon, devastat de Liverpool. Romanul a intrat in minutul 33 pe teren si a incasat 4 goluri, echipa lui Klopp e noul lider

Anglia
Data publicarii: Duminica 06 Noiembrie 2016, 18:05
Data actualizarii: Duminica 06 Noiembrie 2016, 18:54

Pantilimon a prins foarte putin minute in tricoul lui Watford, de cand s-a transferat de la Sunderland la inceputul lui 2016. Romanul a prins o ora in teren cu Liverpool, astazi, insa meciul a fost unul de cosmar.

Panti a intrat in locul accidentatului Gomes, in minutul 33, la scorul de 2-0 pentru Liverpool, insa a incasat 4 goluri, scorul final fiind de 6-1 pentru echipa lui Klopp.

"Cormoranii" sunt noii lideri ai campionatului in Anglia, dupa ce City si Arsenal s-au incurcat, facand egal, 1-1, cu Middlesbrough si Tottenham, in timp ce Watford ramane pe locul 8 in clasament.