VIDEO Show pentru seicii miliardari cu Pantilimon pe teren! Panti a luat primele goluri in Anglia! Wolves 2-5 City

Anglia
Data publicarii: Miercuri 26 Octombrie 2011, 23:50
Data actualizarii: Joi 27 Octombrie 2011, 00:56

City a bagat rezervele cu Wolves, dar a castigat clar. Pustiul Scapuzzi a fost eroul meciului si l-a facut pe Mancini sa se ridice de pe banca la final pentru a-l aplauda. Pantilimon s-a bucurat si el la goluri. In poarta, n-a fost prea norocos a luat doua goluri si a avut mai multe interventii nesigure.

LIVE TEXT:

Min 66 - Gol Wolves! Wolves revine rapid in atac si reduce din diferenta! O'Hara a marcat din 7 metri dupa o centrare de pe partea stanga.

Min 65  - Gol City! Scapuzzi paseaza decisiv si Dzeko inscris simplu din cativa metri!

Min 53 - Pantilimon nu retine un sut destul de usor din afara careului, Wolves are corner.

Min 50 - GOL City! Scapuzzi inscrie al 4-lea gol al lui City din cativa metri, dupa ce portarul lui Wolves a respins excelent!

Min 45 - Pauza! Final nebun de repriza pentru City, care a inscris 3 goluri in 3 minute!

Min 39 - GOL City! Scapuzzi reia din prima din cativa metri, portarul advers respinge pana la Dzeko, a carui reluare intra in poarta!

Min 38 - GOL City! Nasri o aduce pe City in avantaj cu un sut simplu dupa o pasa perfecta, pe culoar, a lui Adam Johnson!

Min 36 - GOL City! Adam Johnson inscrie cu un sut superb, cu efect, de la marginea careului!

Min 18 - GOL Wolves! Milijas suteaza puternic dupa o eroare defensiva  a lui City si deschide scorul! Pantilimon a fost pe minge! VEZI AICI CE GOL A LUAT PANTILIMON!

Min 3 - Pantilimon retine cu siguranta o centrare inalta!

Manchester City: Pantilimon, Zabaleta, Savic, Toure, Kolarov, Millner, Razak, De Jong,, Nasri, Scapuzzi,  Dzeko

21:45 Stoke C. 1 - 2 Liverpool
21:45 Wolverhampton W. 2 - 5 Manchester C.
22:00 Blackburn R. 2 - 0 Newcastle U.
22:00 Everton 1 - 1 Chelsea