Chelsea 2-1 Arsenal! Chelsea si-a DISTRUS rivala in doar 10 minute! Walcott si Demba Ba s-au intrecut in ratari! Frank Lampard este inca o data erou pe Stamford Bridge!

Anglia
Data publicarii: Duminica 20 Ianuarie 2013, 17:03
Data actualizarii: Duminica 20 Ianuarie 2013, 17:30

Chelsea: Cech - Azpilicueta, Ivanovici, Cahill, Cole - Ramires, Lampard - Oscar, Mata, Hazard - Torres

Arsenal: Szczesny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Coquelin, Diaby - Walcott, Wilshere, Cazorla - Giroud
______________________________

FINAL DE MECI! Arbitrul pune capat intalnirii dupa 5 minute de prelungire!

Min 89: Arsenal ataca si cu fundasii, dar apararea lui Rafa Benitez functioneaza perfect

Min 87: Ocazie mare a lui Vermaelen! Sutul belgianului din lovitura libera a trecut la o palma de poarta

Min 82: Ratare incredibila a lui Demba Ba! Atacantul lui Chelsea a driblat portarul, insa a tras in singurul fundas care se mai afla in fata portii

Min 71: Ramires trimite periculos cu capul, Szczesny respinge in-extremis

Min 61: Walcott are inca o sansa buna, dar sutul sau de la 16 metri trece peste

Min 57: GOOOOOOOL ARSENAL! Walcott primeste la marginea careului si suteaza fara sperante pentru Cech

Min 55: Jucatorii lui Chelsea par sa isi conserve rezervele de energie. Hazard & Co se limiteaza in a astepta atacurile lui Arsenal si a pandi o contra pe care sa faca 3-0

Min 49: Inceput bun de repriza pentru Arsenal, Wilshere il lanseaza pe Walcott, iar atacantul patrunde si suteaza. Cech este la post.

Min 46: A inceput repriza secunda. Per Mertesacker are o ocazie mare de tot. Cech a retinut mingea trimisa de fundas din cativa metri

Avem si o poza tare facuta de fotografii englezi :)

PAUZA

Min 45: Walcott primeste pe culoar, dar tusierul ridica fanionul. Este al patrulea offside in care se gaseste micutul jucator al lui Arsenal in ultimele minute

Min 44: Torres este lansat perfect, dar trage mult peste poarta celor de la Arsenal

Min 36: Ratare imensa a brazilianului Ramires. Mijlocasul lui Chelsea a patruns in careu si a incercat sa suteze, mingea s-a dus insa peste

Min 25: Jucatorii lui Rafa Benitez au mai scazut turatia motoarelor si par ca ii asteapta pe cei de la Arsenal sa iasa la atac

Min 15: GOOOOOL FRANK LAMPARD! Mijlocasul a inscris dintr-un penalty obtinut de Ramires

Min 13: Oscar trage frumos din voleu, dar mingea trece peste

Min 10: Lampard trimite in bara dupa ce mingea a ajuns cu noroc la el. Tusierul era insa cu fanionul ridicat

Min 9: Patrundere superba a lui Hazard pe partea dreapta. Belgianul trage, dar Szczesny scoate in corner

Min 5: GOOOOL Chelsea! Juan Mata inscrie dupa un contra atac superb purtat de Azpilicueta si Mata! Faza a fost insa precedata de un fault evident al lui Ramires la Koscielny

Min 1: A inceput meciul!