VIDEO EXCLUSIV Manchester City - Sheffield United 3-0 | Calificare fără probleme pentru cetățeni în semifinalele FA Cup

Manchester City - Sheffield United FA Cup Voyo Anglia
Data publicarii: Sambata 22 Aprilie 2023, 20:38
Data actualizarii: Sambata 22 Aprilie 2023, 20:40

Manchester City s-a calificat în finala FA Cup, în urma victoriei la scor cu Sheffield United. În cea de-a doua semifinală, programată duminică, de la 18:30 pe PRO ARENA și VOYO, se vor întâlni Brighton & Hove Albion - Manchester United.

Manchester City - Sheffield United 3-0

Final de meci!

Minutul 66 - GOOOL Manchester City! Riyad Mahrez reușește tripla, cu un șut precis reușit în urma unei pase venită de la Jack Grealish.

• Pep Guardiola

Minutul 61 - GOOOL Manchester City! Riyad Mahrez profită de o eroare a apărării adverse, ajunge singur cu portarul și marchează.

Final de primă repriză!

Minutul 40 - GOOOL Manchester City! Campioana din Premier League preia conducerea după ce Mahrez transformă perfect o lovitură de pedeapsă!

A început partida, LIVE pe VOYO și PRO ARENA!

Cele două echipe își dau întâlnire pe Etihad în semifinalele FA Cup. Câștigătoarea dintre Manchester City și Sheffield United se va duce în finala competiției, unde se va confrunta cu învingătoarea dintre Manchester United și Brighton (23 aprilie, ora 18:30).

Manchester City - Sheffield United, LIVE pe Pro Arena & VOYO de la ora 18:45! Meci tare în semifinalele FA Cup

Ultima confruntare dintre City și Sheffield a fost în 2021 în Premier League. Atunci, „cetățenii” s-au impus pe Etihad cu 1-0, grație reușitei lui Gabriel Jesus din startul meciului (minutul 9), în urma unui assist venit de la Ferran Torres.

În primul eșalon, Manchester City se situează pe a doua poziție cu 70 de puncte după 30 de meciuri disputate. „Cetățenii” au înregistrat 22 de victorii, patru rezultate de egalitate și patru înfrângeri și se află la cinci puncte de liderul Arsenal.

De cealaltă parte, Sheffield United se află tot pe locul doi, dar în al doilea eșalon al Angliei, cu 82 de puncte după 42 de etape disputate. Clubul a obținut 25 de victorii, șapte remize și 10 eșecuri și se află la 10 puncte de liderul Burnley.