GROAZNIC! Asta-i cel mai urat fault pe care l-ai vazut in ultimul an! I-a distrus piciorul cu un tackling criminal! Decizia arbitrului e halucinanta: VIDEO

Wigan Athletic Newcastle United Premier League Anglia
Data publicarii: Luni 18 Martie 2013, 10:24
Data actualizarii: Luni 18 Martie 2013, 10:24

Este unul dintre cele mai urate faulturi facute vreodata in Premier League! Arbitrul a lasat insa jocul sa continue!

Ultima etapa din Premier League a avut un moment groaznic - Massadio Haidara de la Newcastle a suferit o lovitura inspaimantatoare iar medicii suspecteaza ca are probleme la ligamente.

Wigan a reusit sa o invinga pe Newcastle cu scorul de 2-1 si spera sa se salveze de la retrogradare. Meciul din ultima etapa a fost insa stricat de arbitrul intalnirii, Mark Halsey.

Acesta nu l-a eliminat in minutul 27 cand Callum McManaman a avut o intrare groaznica la Massadio Haidara. Alunecarea lui McManaman l-a trimis direct la spital pe fundasul francez care este acum suspect de problemele la ligamente.

McManaman a scapat fara avertisment insa ar putea fi suspendat de catre federatie. Cei de la Newcastle au protestat si la golul victoriei marcat de Kone in minutul 90 - arbitrii nu au observat hentul facut de Figueroa.