DORINTA cea mai mare a lui Mourinho dupa socul cu PSG! "Asa ma gandeam eu, era interesant sa jucam asa!"

Anglia
Data publicarii: Sambata 21 Martie 2015, 11:11
Data actualizarii: Sambata 21 Martie 2015, 11:20

Chelsea a oferit una dintre cei mai aprinse meciuri, in duelul cu PSG, returul din optimile Ligii.

Jose Mourinho a vorbit intr-o conferinta de presa despre ce se intampla acum cu londonezii, dupa eliminarea din Liga. Chelsea a ratat calificarea in sferturi, intr-un mod dramatic, dupa remiza 1-1 de la Paris si 2-2 de la Londra.

In retur, englezii au fost egalati de doua ori, la 1 si la 2, pe finalul celor 90 de minute si apoi in prelungiri, trecand pe langa calificare.

"Normal ca voiam sa mai fiu in Champions League, de aceea am fost acolo aproape in fiecare sezon din cariera. Cred e doar a doua oara in cariera cand nu ating faza sferturilor din Liga.

Adevarul e ca daca mai eram in Liga, am fi jucat cu Barcelona acasa, cu Man United acasa, cu Barcelona in deplasare si cu Arsenal, tot in deplasare, un program infernal! Si, normal, ar fi fost o situatie foarte grea, ipotetic.

Normal, in marile campionate, programul e facut ca sa ajute cluburile care au pretentii in Liga, sa nu le incurce meciurile din sezon, meciurile interne.

As vrea sa joc cu Barcelona - United - Arsenal, una dupa cealalta, insa daca am iesit deja, asta ne frustreaza, insa putem sa ne odihnim mai bine si putem termina sezonul intern in forta, asa cum ne dorim cu totii", a spus Mourinho.

Iata AICI cum arata clasamentul din Anglia.