VIDEO! NEBUNIE pe Wembley! In minutul 84, Olanda conducea cu 2-0! Final halucinant cu 3 reusite:

Olanda Anglia Amicale
Data publicarii: Miercuri 29 Februarie 2012, 23:59
Data actualizarii: Joi 01 Martie 2012, 01:52

Intr-unul dintre cele mai tari amicale disputate in aceasta saptamana, Anglia si Olanda au oferit un meci superb cu 5 goluri pe Wembley!

Anglia 2-3 Olanda / Stuart Pearce nu a reusit sa castige la debutul pe banca nationalei Angliei. Finalul meciului a fost insa unul nebun!
Dupa ce Olanda a condus inca din minutul 57, Huntelaar majorand avantajul 2 minute mai tarziu la o faza la care s-a ciocnit cu Chris Smalling si a fost schimbat, Anglia a marcat de 2 ori in minutele 85 si 90 prin Gary Cahill si Ashley Young! Anglia nu a reusit insa sa obtina nici macar egalul! Robben a dat lovitura in ultimele clipe ale meciului de pe Wembley!

Anglia 0-1 Olanda - gol Arjen Robben

Anglia 0-2 Olanda - gol Huntelaar, al 37-lea gol in 40 de meciuri la nationala!

Anglia 1-2 Olanda - gol Gary Cahill

Anglia 2-2 Olanda - gol Ashley Young(min 1.20)

Anglia 2-3 Olanda - gol Arjen Robben