VIDEO / CFR, desfiintata in Antalya: 0-4 cu Dinamo Zagreb! Tony catre Dica: "Hai grasule, misca-te!"

Data publicarii: Joi 04 Februarie 2010, 20:48
Data actualizarii: Joi 04 Februarie 2010, 21:02

CFR Cluj e obligata sa plateasca cele mai scumpe brichete din lume. UEFA i-a amendat pe clujeni cu 20 de mii de euro pentru doua brichete aruncate in teren la meciul cu Sparta Praga. Intre timp, clujenii au fost umiliti in Antalya. Au pierdut, 0-4 amicalul cu Dinamo Zagreb.

CFR, prima repriza: Stancioiu, Panin, Edimar, Alcantara, Cadu, Muresan, E. Dica, Culio, N. Dica, Deac, Traore.

CFR, repriza secunda: Nuno Claro, Tony, Kanyuka, Alcantara, Edimar, Dani, Muresan, Culio, Peralta, Bud, Traore.

Golurile lui Dinamo Zagreb au fost marcate in minutele 29, 51, 68 si 87.

Afectati de amenda primita de la UEFA, clujenii au fost batuti mar de Dinamo Zagreb. Liderul Croatiei, care a batut cu 3-0 la Timisoara in Europa League, le-a dat 4 clujenilor.

Stancioiu a luat un gol - pe primul, din penalty. Nuno Claro a incasat 3. Unul de la jumatatea terenului. Si Clujul a avut multe ocazii, insa noile transferuri, Nicolae Dica si Bud n-au reusit sa bage mingea in poarta.

Clujenii au fost spionati de campionii de la Urziceni care n-au reusit sa-i bata niciodata. In prima etapa a returului, va fi derbyul.