Vezi golul cu care Surdu a adus a cincea victorie pentru Steaua in amicale: Steaua 1-0 Ferencvaros!

Data publicarii: Duminica 11 Iulie 2010, 21:30
Data actualizarii: Duminica 11 Iulie 2010, 22:41

Steaua a castigat al cincilea meci amical sub comanda lui Victor Piturca

Nimeni nu se pune cu Steaua in meciurile amicale! Echipa antrenata de Victor Piturca a reusit sa treaca si de ungurii de la Ferencvaros, bifanda astfel cea de-a cincea victorie din "noua era".

Unicul gol al partidei a fost inscris de Surdu (min.30), cel care a purtat si banderola de capitan al ros-albastrilor, pana in minutul 65, atunci cand i-a cedat-o grecului Kapetanos.

Singurul motiv de ingrijorare pentru Piturca dupa acest meci este accidentarea lui Bicfalvi, cu 10 minute inainte de final.

Primul 11 al lui Piturca: Lungu - Todorov, Martinovici, Geraldo, Filip - Bicfalvi - Nastasie, An. Ionescu, Lazar, Toja - Surdu

Fazele meciului:

'80: «» Bicfalvi este inlocuit de Rusu, din cauza unei accidentari
'67:
Pacurar executa o lovitura libera de la marginea careului, mingea trece putin pe langa vinclu
'65:
«» Au intrat Gardos, Kapetanos si Pacurar, au iesit Geraldo, Surdu si Andrei Ionescu.
Kapetanos a preluat banderola de capitan de la Surdu
'46: Meciul s-a reluat. Piturca a efectuat doua schimbari la pauza: Todorov si Nastasie au fost inlocuiti de Mustata si Radut
PAUZA
'44:
Toja executa o lovitura libera din apropierea careului advers, mingea trece putin peste transversala
'30: GOL Steaua! Surdu reia in plasa din 6 metri, dupa o centrare perfecta venita de la Nastasie
'26:
Surdu are o ocazie buna de a marca, insa sutul sau din interiorul careului nu prinde spatiul portii
'15:
Ferencvaros este la un pas de gol, insa bara il salveaza pe Cezar Lungu
'3:
Prima faza a meciului apartine ungurilor; Ferencvaros beneficiaza de o lovitura de colt, care ramane fara rezultat la poarta lui Cezar Lungu