Recital in amicalul din Cipru: Poli Timisoara 6 - 0 Onisilos

Data publicarii: Miercuri 30 Ianuarie 2008, 17:20
Data actualizarii: Miercuri 30 Ianuarie 2008, 17:20
POLI FACE SPECTACOL IN CIPRU

Poli Timisoara a facut spectacol in Cipru, in amicalul cu Onisilos, incheiat 6-0. Antrenorul Dusan Uhrin a incercat sa ruleze tot lotul, iar in formatia de start au intrat Scutaru, Badoi si Ganea. Scorul a fost deschis de Karamyan in minutul 7, dintr-o centrare trimisa de Ganea. Acelasi Ganea a reusit sa inscrie pentru 2-0 in minutul 22, cu un sut din 7 metri. Cu o mare pofta de goluri, Ganezul a mai inscris odata inainte de pauza, dupa o centrare a lui Karamyan. Popovici, Axente si Martinez si-au trecut si ei numele pe lista marcatorilor in repriza secunda, iar antrenorul Uhrin a parasit terenul fericit - Poli Timisoara 6 - 0 Onisilos.

Dusan Uhrin a trimis in teren urmatorul 11: Popa, Badoi, Canu, Scutaru, Latovlevici, Stancu, Srhoj, Abiodun, Artiom Karamyan, Ganea, Axente.

Minutul 7 1-0 pentru Poli prin golul inscris de Artiom Karamyan din 7 metri dupa o centrare a lui Ganea

Minutul 22 2-0 pentru Poli. Centrare Badoi de pe dreapta, sut Ganea cu stangul din 7 metri sub bara.

Minutul 32 3-0 pentru Poli. Ganea a marcat printr-un sut cu stangul de la 8 metri, dupa ce apararea cipriota nu a putut respinge o centrare a lui Karamyan

In repriza a doua, antrenorul Dusan Uhrin a inceput cu urmatoarele schimbari: Popa cu Zimmermann, Stancu cu Luchin, Abiodoun cu Martinez, Rusic cu Ganea.

Minutul 76! 4-0 pentru Poli. Sut Popovici sub bara, din careul mare, dupa o combinatie initiata de Martinez si continuata de Axente.

Minutul 82! 5-0 pentru Poli dupa un sut al lui Axente din intoarcere

Minutul 90! 6-0 pentru Poli. In minutul 90 Martinez a inscris cu un lob dupa ce a driblat 3 adversari.