Real Madrid a revenit de la 2-0 la pauza si a marcat 5 goluri

Data publicarii: Vineri 03 August 2007, 21:32
Data actualizarii: Vineri 03 August 2007, 21:32
LOKOMOTIV MOSCOVA 2-5 REAL MADRID

Real Madrid a revenit spectaculos, in numai 10 minute, in Cupa Cailor Ferate Ruse, la meciul cu Lokomotiv Moskova, dupa ce a fost condusa pana la pauza, scor 2-0.

Pentru rusi au inscris Ivanovic, in minutul 4 si Traore, in minutul 22 si pana la pauza madrilenii pareau lipsiti de reactie. Totusi, in minutul 52, Guti a marcat pentru 2-1 si, in dupa numai un minut, tot el l-a servit perfect pe Higuain, care a inscris din unghi.

Dupa ce a fost servit de marcatorul primului gol, Higuain a stat si el la serviciu, in minutul 61, cand a centrat in fata portii pentru Saviola, care insa a fost faultat. Acelasi Saviola a marcat din penalty, in minutul 62 si a ridicat scorul la 3-2 pentru madrileni.

In ultimele doua minute regulamentare de joc, madrilenii au marcat de inca doua ori, prin Guti, in minutul 89 si Drenthe, in minutul 90.

Astfel, Real Madrid o va intalni PSC Eindhoven, in finala Cupei Cailor Ferate Ruse, in finala mica urmand sa se intalneasca Lokomotic Moscova si AC Milan.