Poli joaca tare! Poli Timisoara 3-0 Novi Sad!

Data publicarii: Sambata 09 Februarie 2008, 13:47
Data actualizarii: Sambata 09 Februarie 2008, 13:47
ABIODUN, GANEA SI SRHOJ AU MARCAT PENTRU POLI TIMISOARA

Poli Timisoara a jucat astazi inca un amical in compania celor de la Novi Sad. Daca data trecuta Poli a terminat la egalitate cu Novi Sad, pe terenul doi al Stadionului Dan Paltinisanu, echipa lui Uhrin a reusit sa castige cu 2-0, prin golurile lui Srhoj din minutul 24 si Ganea in minutul 29. Abiodun a inschis tabela la scorul de 3-0 in minutul 79 printr-un sut plasat de la 12 metri de poarta.

Poli Timisoara: M. Popa - V. Badoi, G. Cinu, S. Luchin, C. Milhazes - A. Abiodun, W. Srhoj, M. Aliuta, Arman Karamian - G. Bucur, I. Ganea

FK Novi Sad: Jovanici - Dundersici, Bosnjak, Novakovici, Avrici - Desnica, Simovici, Stevancedici, Durovici - Pilipovici, Nikolov

GOOOLLL!!! 1-0 / '24 - Abiodun executa un corner, Canu impresioneaza din nou prin detenta sa, recentrand pana la Srhoj, care, din 3 metri, reia cu capul in poarta, reusind  astfel sa deschida scorul

GOOOLLL!!! 2-0 / '29 - Arman centreaza de pe stanga, pana la Gigel Bucur, care intoarce in spate pentru Ganea si acesta il executa pe Jovanici cu un sut plasat, pe jos, din 16 metri, in dreapta sa

GOOOLLL!!! 3-0 / '79 - Lovitura libera pentru Poli, Ganea ii paseaza lui Popovici care aluneca, dar reuseste sa ii paseze lui Abiodun, care din 12 metri suteaza si inscrie cu bara