Elano si Robinho au umilit Italia: Brazilia 2-0 Italia! Vezi aici golurile!

Data publicarii: Marti 10 Februarie 2009, 21:30
Data actualizarii: Marti 10 Februarie 2009, 23:48

Brazilia a facut spectacol cu Italia in Anglia pe Emirates Stadium cu Ronaldinho, Robinho si Julio Cesar in zi mare!

Robinho le-a ascuns mingea italienilor! Vezi aici golul 2 al lui Robinho!

Vezi aici golul lui Elano!

Campioana mondiala en-titre nu a reusit revansa in amicalul de lux cu Brazilia terminat 2-0. Robinho si Ronaldinho au incantat cu pasele si driblingurile, in timp ce Julio Cesar a inchis perfect poarta Braziliei.

O Italie urata cu putine ocazii de gol si cu o aparare slaba a fost tinuta la respect de Brazilia care a facut ce a vrut in prima repriza. Elano in minutul 13  si Robinho cu o nebunie de gol au dat lovitura si au adus victoria Braziliei in amicalul celor mai de succes echipe din istoria Campionatului Mondial

Min 87: Fabio Grosso executa perfect o lovitura libera insa Julio Cesar este la post si ii salveaza pe brazilieni!
Min 64: Luca Toni ia mingea in brate la un stop in careu si marcheaza, insa golul este anulat pentru hent!
Min 52: Italia este la pamant si la un pas de autogol! Zambrotta a respins periculos in careu o centrare a lui Maicon
Min 27: GOL Brazilia! Robinho i-a naucit pe Zambrotta si Pirlo in careu si a marcat dupa dupa o serie de biciclete spectaculoase.
Min 13: GOL Brazilia! Ronaldinho, Robinho si Elano combina superb  in afara careului, iar omul lui Mircea Lucescu, Elano, deschide scorul pe Emirates.
Min 9: Brazilia construieste frumos, spectaculos: Ronaldinho trimite o bomba, insa De Rossi respinge in corner.
Min 7: Fabio Grosso trimite o centrare periculoasa in careul brazilienilor insa Julio Cesar retine.
Min 6: Robinho este oprit de Cannavaro in careu dupa ce italianul gresise cu cateva secunde in urma.
Min3: Fabio Grosso da lovitura pentru Italia insa golul este anulat pentru offside
Min1: Brazilia are lovitura de start!
Meciul este urmarit in 152 de tari de peste 1 miliard de persoane!

Echipele de start

Brazilia: Julio Cesar; Maicon, Lucio, Juan, Marcelo, Felipe Melo; G. Silva, Elano, Ronaldinho, Robinho; Adriano.

Italia: Buffon; Zambrotta, Legrottaglie, Cannavaro, Grosso; Pirlo, De Rossi, Montolivo; Pepe, Gilardino, Di Natale.