Data publicarii: Duminica 13 Februarie 2011, 19:45
Data actualizarii: Duminica 13 Februarie 2011, 19:47

Steaua a facut egal in ultimul amical din Antalya. Geraldo a marcat unicul gol al Stelei in fata unei echipe acuzata de BLATURI in Liga.

Burdujan nu a fost nici macar rezerva la Steaua. Lacatus a inceput meciul cu Surdu in atac si a mutat la pauza cu Gardos la mijlocul terenului. Steaua a facut 1-1 in ultimul amical din Antalya, unde era sa-l piarda pe Emeghara. Nigerianul s-a lovit rau de un adversar si putea sa se accidenteze din nou.

Vezi echipa de start a Stelei:

Steaua: Tatarusanu - Bonfim, Galamaz, Geraldo, Brandan -  Bicfalvi, Marinescu - Nicolita, Dica, Szekely - Surdu

Fazele meciului:

Min 73: Emeghara s-a lovit RAU!

Min 45.
La pauza, Lacatus facut 4 schimbari: Martinovic in locul lui Galamaz, Stanca in locul lui Tatarusanu, Gardos in locul lui Bicfalvi (la mijlocul terenului) si Bilasco in locul lui Surdu.

Min 36.
GOL DEBRECEN, 1-1! Tatarusanu a luat un gol din lovitura libera de la 20 de metri, marca "Ronaldinho". Jucatorul lui Debrecen a batut inselator, pe sub zid!

Min 27. GOL STEAUA, 1-0! Geraldo deschide scorul!

Min 7. Banel trimite in bara din 6 metri!