Arsenal castiga turneul de la Amsterdam!

Data publicarii: Duminica 10 August 2008, 00:33
Data actualizarii: Duminica 10 August 2008, 00:34
Copiii capitanului Wenger si-au pastrat titlul de campioni la cel mai tare turneu amical al verii de la Amsterdam.

Dupa revenirea spectaculoasa din primul meci cu Ajax, de la 0-2 la 3-2, Arsenal s-a tinut bine si in fata spaniolilor de la Sevilla.

Cu vedetele Almunia, Adebayor sau Walcott pe banca de rezerve, Arsenal a deschis scorul dupa doar 4 minute de joc prin mexicanul de 19 ani, Carlos Vela. Fosta dubla castigatoare a Cupei UEFA, Sevilla a inchis meciul la 1-1 prin Chevanton, cu 10 minute inainte de final.

In cel mai asteptat meci al zilei, Ajax cu Ogararu pe teren tot meciul a fost la picioarele Imparatului Adriano. Atacantul brazilian al lui Inter Milano a marcat unicul gol al meciului inca din minutul 5.

Starul Zlatan Ibrahimovici putea sa se lipeasca si el de gol dar bara a tinut cu olandezii. Inter a terminat pe 2 turneul de la Amsterdam, care a fost castigat de Arsenal pentru a 3-a oara in ultimele 4 editii.

Cu tunurile pe Ajax! Arsenal 3-2 Ajax!
Sambata 09 August 2008, 00:17