Salvati de Karamian! Timisoara 1-1 Sparta Praga!

Data publicarii: Marti 10 Februarie 2009, 17:14
Data actualizarii: Marti 10 Februarie 2009, 19:01

Timisoara a terminat la egalitate, marti, cu echipa clasata pe locul patru in campionatul Cehiei, Sparta Praga, scor 1-1, in al treilea meci al echipei lui Gabi Balint in cantonamentul de la Marbella (Spania).

Golurile partidei au fost inscrise de Artiom Karamian, in minutul 67, din penalty, respectiv Matusovic, in minutul 22, din lovitura libera de la 18 metri.

Gabi Balint a inceput cu urmatoarea formula: Taborda - Badoi, Luchin, Cisovsky, Latovlevic - Abiodun, Alexa, Goga, Artiom Karamian - Arman Karamian, Magera. Dupa pauza au mai intrat: Curtean, Amuneke, Vrsic si Rusic.

De la FC Timisoara au lipsit Pantilimon si Bucur, care au fost convocati de Victor Piturca la nationala pentru amicalul cu Croatia, dar si S. Stancu, Parks si Brezinsky, care sunt accidentati.

Echipa antrenata de Gabi Balint a trecut in primul meci de pregatire din Spania de Cracovia Krakow (Polonia) cu scorul de 2-1, iar pe al doilea l-a pierdut in fata gruparii suedeze IFK Goteborg, scor 0-2. FC Timisoara va mai sustine un meci amical la Marbella, cu Spartak Moscova (Rusia)