Tatarusanu, omul meciului pentru Fiorentina dupa o interventie GENIALA! Fanii ii fac "statuie" romanului dupa faza asta

Stranieri
Data publicarii: Duminica 18 Ianuarie 2015, 18:14
Data actualizarii: Duminica 18 Ianuarie 2015, 18:32

Tatarusanu a fost titular in Chievo 1-2 Fiorentina.

Portarul roman a fost iarasi titular pentru Fiorentina, in victoria cu 2-1 din deplasare, de la Chievo.

"Tata" a avut o interventia absolut fabuloasa in minutul 77, cand a scos de doua ori in faze critice. Mai intai, a respins un sut din 12 metri lateral drepta, pentru ca in faza imediat urmatoare sa respinga de pe linia portii o lovitura de cap a lui Pellissier (foto), cel care marcase si primul gol al lui Chievo.

Fanii l-au laudat pe portarul roman, criticandu-l pe Montella ca l-a tinut rezerva pana acum. Interventia romanului a insemnat 3 puncte, faza avand loc la 1-1, in minutul 77, Fiorentina castigand cu un gol in minutul 94.