Pustii Barcelonei, facuti KO! Sevilla 3-1 Barcelona! Vezi golurile lui Kanoute, Ibrahimovic si Luis Fabiano! VIDEO

Barcelona Sevilla Spania
Data publicarii: Duminica 15 August 2010, 00:34
Data actualizarii: Duminica 15 August 2010, 00:48

Pustii Barcelonei nu au reusit sa tina piept Sevillei in prima mansa a SuperCupei Spaniei!I Intra aici pentru toate fazele meciului.

Guardiola si-a scos pustii la inaintare cu greii Sevillei si a pierdut.

Cu un copil in poarta, Mino, cu Sergi Gomez in aparare, si Oriol Romeu cu Jonathan Dos Santos la mijloc, treupa lui Guardiola a deschis scorul prin Ibrahimovic in minutul 20, iar la pauza Barca a intrat cu un avantaj minim.

Sevilla a inceput apoi asediul la poarta lui Mino in repriza secunda. Cu tribunele din Sevilla pline, Luis Fabiano a egalat in minutul 62, iar apoi Kanoute, rezerva in acest meci si intrat in partea a doua, a inceput showul.

Acesta a inscris in minutul 75 si in minutul 83, pentru ca Sevilla sa castige turul Super Cupei Spaniei cu 3-1.

Returul este saptamana viitoare pe Camp Nou, cand vor reveni si starurile Xavi, Puyol, Iniesta, Pedro sau Valdes.

Intra aici pentru toate fazele meciului.

Vezi aici golurile lui Kanoute, Ibrahimovic si Luis Fabiano!