Un nou episod HORROR in arbitrajul romanesc, cu "Brad Pitt" in rolul principal. 3 penalty-uri clare neacordate pentru Medias, in Voluntari 2-1 Gaz Metan - VEZI FAZELE

Superliga
Data publicarii: Luni 14 August 2017, 20:32
Data actualizarii: Luni 14 August 2017, 20:41

Voluntari a batut cu 2-1 dupa 3 erori grave de arbitraj.

Alexandru Tudor a avut o prestatie "horror" in meciul dintre Voluntari si Gaz Metan Medias. Arbitrul poreclit "Brad Pitt" nu a acordat 3 lovituri de pedeapsa pentru oaspeti, care au pierdut in final cu 2-1.

Prima faza a fost in minutul 74, cand mingea il loveste in mana pe Mihai Popescu, cel care blocheaza balonul din drumul spre poarta dupa o lovitura de cap. Hent clar si 11 metri, insa Tudor a lasat jocul sa continue.

A doua faza a fost in minutul 89, cand Filipov isi tine un adversar in careu si ii pune piedica. Tudor lasa de asemenea jocul sa continue.

Ultima faza e in minutul 96, chiar inainte de fluierul final, cand Golubovic e tras clar de mana in momentul cand sare sa loveasca mingea cu capul! A treia faza de penalty, Tudor lasa jocul sa curga...