Au castigat EROIC! Pandurii au intors scorul cu Dinamo si sunt gata sa faca SENZATIE in Europa League! Vezi toate fazele din Pandurii 2-1 Dinamo

Superliga
Data publicarii: Vineri 13 Septembrie 2013, 21:35
Data actualizarii: Vineri 13 Septembrie 2013, 22:24

►Sign up for Europa! Pandurii – Dnepr, joi 19 septembrie ora 20:00, IN DIRECT PRO TV si Voyo.ro!

Pandurii: Mingote - Ungurusan, Mamele, Enrico, Momcilovic - Anton, Breeveld - Buleica, Eric, Nicoara - Matulevicius
Rezerve: Stanca, Pleasca, Rada II, C. Cristea, Ciucur, Distefano, Rubio
Antrenor: Cristi Pustai

Dinamo:
Balgradean - Luchin, Durimel, Grigore, Grecu - Thicot, Boubacar, Elton - C. Matei, Tucudean, Curtean
Rezerve: Naumovski, Rotariu, Lazar, Fai, serban, Danciulescu, Filip

Antrenor: Gigi Multescu

FINAL

Min 90: Eric incearca sa jongleze cu mingea tragand de timp in ultimele minute ale meciului

Min 87: GOOOOOOOOOOOL Eric! Brazilianul trage din marginea careului la coltul lung, direct langa bara! Nicio sansa pentru Balgradean!

Min 80: Ungurusan centreaza de pe dreapta insa mingea are o traiectorie ciudata si pica pe vinclul portii lui Balgradean!

Min 76: GOOOOOOOOOL Pandurii! Momcilovici inscrie cu capul din 6 metri, dupa o centrare din corner a lui Eric

Min 75: Erico suteaza periculos de la 30 de metri, Balgradean scoate in ultima clipa

Min 67: Dubla schimbare la Dinamo: iese capitanul Matei, marcatorul unicului gol al meciului, intra Steliano Filip; de asemenea, Elton a fost inlocuit de Ionut Serban

Min 65: Sut de la distanta al lui David DiStefano, Balgradean prinde fara mari emotii!

Min 61: Grecu il faulteaza din spate pe Buleica si primeste al doilea galben. Dinamo ramane in 10 oameni!

Min 56: Buleica face faza meciului dupa ce dribleaza 3 jucatori si trage peste poarta, din marginea careului!

Min 54: Matulevicius incearca sa devieze din 4 metri insa nu reuseste sa trimita puternic pe poarta

Min 48: Ocazie imensa pentru Distefano! Buleica centreaza de pe dreapta iar jucatorul intrat la pauza trimite la cativa centimetri de bara

Min 47: Eric suteaza din lovitura libera de la 20 de metri, mult peste poarta.

Min 46: Incepe a doua repriza. Pandurii face doua schimbari, intra Ciucur si Distefano.

PAUZA

Min 43: Buleica trage de la marginea careului iar Grigore este aproape sa isi bage mingea in poarta. Sutul se duce in corner!

Min 36: GOOOOOOOOOOOOL Dinamo!!! Matei il invinge pe Mingote cu un sut superb de la 25 de metri!!!

Min 30: Mingote scoate de sub BARA mingea lui Curtean! Cea mai mare sansa a meciului de pana acum!

Min 28: Tucudean este faultat chiar in marginea careului! Dinamovistii cer penalty

Min 23: Elton scapa singur cu Mingote insa este ajuns din spate de Mamele!

Min 20: Elton trage cu stangul de la 20 de metri, pe coltul lung, insa Mingote respinge din plonjon

Min 16: Eric trage putin pe langa vinclu de la 20 de metri. Mingea a fost deviata

Min 10: Dinamo a dominat primele minuite insa gorjenii incep sa iasa usor-usor din propria jumatate

Min 6: Tucudean trage bine de la 25 de metri, putin peste poarta

Min 3: Grigore trage pe langa poarta din lovitura libera!

Min 1: A inceput meciul. Tucudean este titular dupa revenirea la Dinamo.