Narcis a impartit FLORI dupa victoria cu Dinamo: "Muresenii sunt gentlemani!" Ce spune despre sansele echipei la TITLU

Narcis Raducan ASA Targu Mures Dinamo Superliga
Data publicarii: Vineri 06 Martie 2015, 22:33
Data actualizarii: Vineri 06 Martie 2015, 22:44

Targu Mures 2-1 Dinamo / Cei de la ASA au impartit flori femeilor imediat dupa meci.

Narcis Raducan le-a oferit reporteritelor cate un buchet de flori dupa victoria cu Dinamo.

"Vrem sa aratam ca muresenii sunt gentlemani. E saptamana femeilor, inainte de tot", a spus presedintele muresenilor.

ASA a batut-o pe Dinamo dupa 33 de ani, iar muresenii viseaza la cupele europene!

"Trebuia sa treaca 30 de ani ca sa-i batem pe DInamo. E o victorie foarte mare, i-am promis lui Muresan ca va veni momentul cand voi deschide un interviu cu numele sau.

Daca anul trecut a facut un fault dur si a fost criticat de toata lumea, azi a reusit sa marcheze doua goluri, a implinit 200 de meciuri, jos palaria pentru capitanul nostru.

Ne asteptams a fie greu, Dinamo a jucat bine, a schimbat patru titulari, dar au jucat intre linii, au avut posesie, iar in prima repriza au dominat.

Din fericire au gasit baietii solutia in repriza a doua si au terminat meciul en fanfare.

Nu este simplu, simtitm deja presiunea primelor locuri. Fiecare greseala costa, dar avem oameni cu experienta in echipa si pe langa echipa, iar impreuna cu suporterii putem sa invingem bariere. O bariera importanta e o victorie dupa 30 de ani cu Dinamo.

Noi vom ramane cu picioarele pe pamant, doar asa poti sa nu pierzi concentrarea. Ne asteapta o partida pe un teren special la Chiajna si trebuie sa ne pregatim ca atare. Acum ne bucuram, ne-am dorit cu totii foarte mult o victorie", a declarat Narcis Raducan la Digi.