Botosani in cadere libera dupa a 5-a infrangere consecutiva! FC Botosani 0-1 Ceahlaul! Ceahlaul viseaza la EUROPA!

FC Botosani Ceahlaul Piatra Neamt Superliga
Data publicarii: Sambata 09 Noiembrie 2013, 15:58
Data actualizarii: Sambata 09 Noiembrie 2013, 17:21

► Se vede RIO! Ia-ti numele de brazilian si poti castiga AICI tricoul HAGINHO 10!

Ceahlaul a castigat derby-ul Moldovei dupa ce s-a impus in fata celor de la Botosani. Echipa lui Miriuta a trecut pe locul 5 in campionat, la doua puncte peste Cfr Cluj.

Echipele de start:

FC BOTOSANI: Curileac – Patache, C. Dinu, Poverlovici, Acsinte – Codoban,  Tincu, Croitoru, Vraciu – Carjan, Hadnagy
Rezerve: Perianu, Ghinga, Taban, Maghici, Fulop, I. Matei, Ursu

CEAHLAUL: Jicha – Gheorghiu, Marc, Cânu, Cazan - Achim, Stana, Golubovic -  Chitoşcă, Popadiuc, Constantinescu
Rezerve: Barna, Hasani, Rusu, Onciu, Dumitraş, Lucas Garcia, Ştefănescu

————————————————————————————————————

90+3' : FINAL! Arbitrul fluiera finalul meciului. Oaspetii reusesc sa se impuna dupa golul marcat de Constantinescu

90+1' : Matei suteaza puternic, dar mingea trece peste poarta

88' : »«  SCHIMBARE: Onciu il inlocuieste pe Popadiuc

84' : Sutul lui Patache trece milimetric pe langa poarta

75' : »«  SCHIMBARE: Rusu ii ia locul lui Constantinescu, autorul golului

75' : »«  SCHIMBARE: Matei intra in locul lui Carjan

73' : GOOOOOLLL!!!! Constantinescu trage necrutator cu piciorul stang si reuseste sa trimita mingea in poarta

72' : ... GALBEN pentru Canu dupa faultul asupra lui Hadnagy

69' : »«  SCHIMBARE: Ghinga intra in locul lui Codoban

66' : Codoban centreaza periculos, Jicha se loveste de bara in incercarea de a respinge

64' : ... GALBEN Golubovic primeste cartonas galben pentru un fault la Acsinte.

63' »«  SCHIMBARE: Dumitras intra in locul lui Chitosca

62' : »«  SCHIMBARE: Fulop intra in locul lui Vraciu

61' : Bara pentru Botosani, Jicha era spectator

60' : ... GALBEN pentru Codoban

55' : Hadnagy suteaza din careu, dar mingea trece peste poarta lui Jicha

46' : A inceput repriza a doua, lovitura de la coltul terenului pentru Botosani

——————————————————————————————————————————

45' : PAUZA pe Stadionul Municipal din Botosani

37' : ...  Florin Acsinte este avertizat

33' : Vraciu reia din prima, dar sutul sau trece putin pe langa bara

26' :,Stana trage din lovitura libera, dar mingea loveste zidul

23' : Stana centreaza din corner, dar interventia lui Carjan ii salveaza pe cei de la Botosani

21' : ... GALBEN pentru Marius Croitoru dupa faultul asupra lui Stana

14' : Golubovic incearca o foarfeca spectaculoasa, dar mingea trece peste poarta.

9' : Hadnagy loveste cu capul, dar mingea loveste transversala.

2' : Stana trage de la 35 de metri. Curileac prinde din a doua incercare.

1' : Inceput de joc