10 ani de la celebra vorba scoasa de Borcea: "Lasati-ne sa ne pregatim de Champions League" Ce ii transmit rivalii de la CFR:

SPORT.RO
Data publicarii: Vineri 16 Martie 2012, 21:40
Data actualizarii: Vineri 16 Martie 2012, 21:33

Pe Borcea l-a prins in spital ziua in care s-au implinit 10 ani de la celebra lui fraza: "Lasati-ne sa ne pregatim de Champions League". In Liga au ajuns CFR Cluj si Urziceni, echipe care erau in divizia C in 2002, cand Borcea a inceput pregatirile cu Dinamo.

CFR si Urziceni erau in C in 2002, cand Borcea a inceput antrenamentele pentru Liga cu Dinamo.

"A fost lasat sa se pregatesca dar n-au ajuns, pe cand noi n-am cerut acest lucru dar am ajuns. Ii doresc ca pana se lasa de fotbal sa ajunga sa joace in grupele CL, dar anul asta cred ca va fi randul nostru", spune Iuliu Muresan.

Borcea e in continuare in cel mai lung cantonament din istoria fotbalului. Ca si in 2002, si acum Dinamo e prima in Romania.

Reporter: Se implinesc 10 ani de cand a lansat expresia "Lasati-ne sa ne pregatim pentru Liga Campionilor.
Marica: Era visul lui. Este visul lui. Sper sa si-l indeplineasca cat de curand, chiar daca au trecut atatia ani.

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!