Asta-i pentru Tito! Bayern, condusa la pauza, dar in repriza secunda s-a intamplat un miracol! Momente emotionante:

Bayern Munchen Pep Guardiola Germania
Data publicarii: Sambata 26 Aprilie 2014, 18:26
Data actualizarii: Sambata 26 Aprilie 2014, 18:51

► Amsterdamul petrece! Heracles – Ajax, duminica 15:30, IN DIRECT la Sport.ro si Voyo.ro! HIGH, OLANDA!

Bayern Munchen a reusit o victorie spectaculoasa, astazi, pe teren propriu cu Werder Bremen.

Campioana Germaniei a fost condusa la pauza cu 2-1, dar a revenit fantastic in repriza a doua si a castigat partida cu 5-2.

Ribery, Pizarro, de doua ori, Schweinsteiger si Arjen Robben au inscris pentru bavarezi, dar Guardiola n-a putut sa se bucure la niciun gol.

Meciul a fost marcat de vestea tragica venita aseara de la Barcelona - Tito Vilanova, omul care i-a luat locul lui Guardiola pe banca Barcelonei, a pierdut meciul cu cancerul.

Guardiola a aparut vizibil afectat de tragedie. A venit imbracat in negru si n-a putut sa se bucure deloc de victoria obtinuta astazi.

Toti jucatorii au purtat banderole negre, iar inaintea partidei a fost tinut un moment de reculegere, in memoria omului care a murit din dragoste pentru fotbal.