Victorie IMENSA in Israel! Un Coman FABULOS, o bataie de K1 si un meci prelungit cu 8 minute! Hapoel 0-1 Rapid! Vezi toate fazele si golul lui Herea

Data publicarii: Vineri 16 Septembrie 2011, 00:42
Data actualizarii: Vineri 16 Septembrie 2011, 00:54

Vezi aici rezumatul meciului:

H. Tel Aviv 0-1 Rapid / Dani Coman a avut parade exceptionale si Rapid castiga un meci prelungit cu 8 minute dupa eliminarile lui Surdu si Yadin!

Rapid castiga cu 1-0 in Israel dupa un meci foarte dificil. In celalalt meci din grupa, PSV a invins-o acasa cu 1-0 pe Legia Varsovia

Min 90
Surdu si Yadin sunt eliminati dupa o faza la care s-au lovit reciproc cu picioarele cand se aflau la pamant!

Min 85
Teixeira intra in locul lui Herea

Min 80
Surdu intra in locul lui Roman

Min 61
Marcos Antonio vede galben pentru proteste

Min 55 GOOOOL RAPID! Herea deschide scorul cu o lovitura superba de cap!

Min 54 Prima schimbare a Rapidului. Intra Pancu in locul lui Cassio

Min 40
Coman respinge incredibil sutul pe jos al unui atacant de la Hapoel care scapase singur pe partea dreapta

Min 32
Dani Coman si Roman au blocat incredibil pe linia portii si Rapid scapa cu fata curata

Min 28
Pasa excelenta a lui Grigore, Deac sare peste mingea, Cassio e singur la 11m insa amana sutul si e blocat de un fundas al lui Hapoel

Min 17
Deac suteaza din interiorul careului milimetric pe langa poarta

Min 15
Hapoel rateaza prima ocazie la poarta lui Dani Coma, sutul lui Lala de la 11m a trecut pe langa poarta

Suporterii rapidistii au afisat un mesaj de sprijin pentru Mihaita Nesu.
Pe steagul Romaniei era scris "Nesu, te iubim!"

Min 6 Cassio cade om careu la o faza la care a existat contact intre rapidist si fundasul lui Hapoel

Min 2
Marcos Antonio rateaza prima ocazie a Rapidului

Min 1 A inceput meciul!

Rapid revine in Cupele Europene dupa 2 ani de seceta si au o misiune foarte dificila in deplasare la Tel Aviv, acolo unde au facut 2-2 in sezonul 2006-2007 din grupele Cupei UEFA, meci in care au revenit de 2 ori cand au fost condusi.

Statistica recenta nu e de partea Rapidului. Baietii lui Razvan Lucescu nu au mai castigat de 4 meciuri in deplasarile din cupele europene, excluzand tururile preliminare.