Macheda, urmasul lui Ronaldo la United: gol fabulos dupa cursa de 40 de metri! Ce gol a luat urmasul lui Van der Sar!

Data publicarii: Vineri 03 Septembrie 2010, 09:58
Data actualizarii: Vineri 03 Septembrie 2010, 10:26

Italianul Federico Macheda a reusit un gol fantastic in meciul pe care rezervele lui Mancheser United l-au castigat in deplasare la Oldham.

Rio Ferdinand si Anderson au revenit pe teren dupa perioade lungi de absenta. Cei doi au jucat cate 45, respectiv 90 de minute, in meciul pe care rezervele lui United l-au castigat la Oldham cu 2-1.

Gazdele au deschis scorul in prima repriza dupa o gafa incredibila a urmasului lui Van der Sar din poarta lui Mancheser, portarul Devlin.

Nicky Ajose a egalat pentru United profitand si el de o gafa a portarului advers, pentru ca italianul Federico Macheda sa reuseasca golul victoriei dupa o cursa in care si-a eliminat toti adversarii si un sut direct la vinclul portii adverse.